همفکری برای مشکل فیروزه

 

من می خواستم در یک مورد با خوانندگان دوست داشتنی مشورت کنم. و از همه کسانی که تو موقعیت فرزند من هستند می خوام که بیاین و احساسات خودشون رو بیان کنند.

بنده خانم 34 ساله – متاهل- کارمند- دارای یک فرزند دختر هشت ساله هستم. ده سال هست که ازدواج کردم و به حمد خدا زندگی خوبی دارم. شوهرم 40 ساله کارمند و مرد خوبیه و از لحاظ مالی متوسطیم. در حال حاضر دخترم بعد از تموم شدن مدرسه پیش مادرم می مونه تا ساعت شش عصر که من بیام و ببرمش خونه و به کارهاش رسیدگی کنم. هیچ مشکلی جدی ای از لحاظ نگهداری بچه توسط مادرم ندارم. یعنی اون نه اهل غر زدنه نه چیز دیگه . بنده خدا خیلی زحمتم رو کشیده.

خیلی ها بهم می گن که یه بچه دیگه بیارم که بعد ها بچم تنها نباشه اما من اصلا دوست ندارم این کار رو بکنم و تو این تصمیم تنها هستم چون شوهرم و دخترم بشدت دوست دارن که دوباره بچه دار بشیم. اما من دلایل خودم رو دارم که براتون می نویسم.

اولین دلیل اینکه من بشدت از پسردار شدن می ترسم و بلد نیستم یک پسر بچه رو با اون همه شیطونی در کوچکی و کنترل کردن در بزرگی تربیت کنم.


دوم اینکه اختلاف سنی بین بچه ها دیگه زیاد شده و این بچه دوم اصلا به درد دخترم نمیخوره حتی وقت ازدواج دخترم بچه دوم تو مقطع راهنمایی می شه که در حقیقت هیچی. سوم اینکه اختلاف سنی بچه دوم با شوهرمزیاد می شه و همش می گم این بچه وقت ازدواجش یه پدر مادر پیر رو می خواد چی کار؟ عامل بعدی اینه که من نسبت به بزرگ کردن بچه و تربیتش فوق العاده حساسم و این حساسیت رو تا جایی که می شده کم کردم و دیگه بیشتر از این نمی تونم. به طوری که بزرگ کردن همین دخترم برای من با بزرگ کردن سه بچه یکی بوده و ازم انرژی زیادی برده.دلیل دیگه جامعه جهانیه. پیش خودم می گم بچه بیارم تو این دنیا با این همه آلودگی و بیماری های جدید . با احتمال وقوع جنگ جهانی سوم که به نظر من حتما تو دوران ما رخ می ده . خب نگهداری از دو تا بچه سخت تره تا یکی.

 

دلیل دیگه اش اینه که از لحاظ شخصی تو زندگی خودم خیلی زحمت کشیدم. همیشه در حال کار بودم. سرکار کارمند خوبی هستم. و به نظر اطرافیان زن و مادر نمونه ای هم هستم. ولی از طرف دیگه خودم خسته ام. دیگه حوصله بزرگ کردن یک بچه را مخصوصا از لحاظ آموزشی ندارم. عامل بعدی اینه که اگه بچه دار بشم باید شغلم رو ترک کنم چون دیگه دوست  ندارم زحمت این کار رو هم به مادرم بدم.

در مقابل همه این دلایل دخترم خیلی نا آرومی می کنه. پیش خودم می گم درآینده احساس تنهایی نکنه ؟ از طرفی فکر می کنم کدوم خواهر برادرهای حالا به فکر همدیگه هستن؟ نمی دونم چیکار کنم؟ از تمام دوستان که خودشون تک فرزند بودن و پدر مادرشون کارمند خواهش می کنم بیان و نظراتشون رو برام بگن . خیلی ممنون و تشکر

/ 93 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
11

ول کنید بابا میخاید یه نفر دیگرو به دنیا بیارید بدبختش کنید که بچه ای که قبلا بدبختش کردید سرگرم شه [وحشتناک]

11

تازه اگه بهونه شما تنهایی دخترتونه تا وقتی پسر شما بخاد بزرگ بشه اون از تنهایی در اومده [چشمک] اگرم منظورتون تنهایی الانشه به جای این کارا یه عروسک براش بخرید بهتره [نیشخند] اگرم پولتون زیادی کرده و عشق بچه دارید از پرورشگاه بیارین والا ثوابم داره تازه دردسره زایمانم ندارههههههه[قهقهه]

MaliH

دوست خوبم شما كه هرچي فكر منفي هست جمع كردي تو ذهن خودت و بعدش هم نوشتي كه انرژي نداري!! خب معلومه با اين هه فكر منفي انرژي واست نميمونه ... شما تا جنگ جهاني سوم هم فكر كردي !!!! به نظر من انقدر هم آينده نگري لازم نيست .. خدا بزرگه .. الان اين همه آدم دارن تو ايران زاد و ولد ميكنن .. اگر بخوايم به اين فكر كنيم كه هرلحظه ممكنه آمريكا و اسراييل حمله كنن كه ديگه هيچكس نبايد هيچ كاري بكنه .. الان هم دير نيست . من خودم با خواهر بزرگم 8 سال اختلاف سني داريم اما الان كه هردو 20 سالگي رو رد كرديم خيلي بهم نزديك هستيم و اصلاً مشخص نيست كه 8 سال اختلاف سني داريم ..

ني لا

سلام سورمه جان سومین سالگرد بابا در راه است . برای همین می خواستم یک ختم قرآن بگزارم و امیدوارم که صوابش به همه ی عزیزانمون که دلتنگشون هستیم برسه . ممنون همراهیتون هستم .

یاس

سلام عزیزم . من با خواهر کوچکم 17 سال تفاوت سنی داریم . انقدر گفتم خواهر می خوام تا پدر ومادرم تصمیم گرفتن بچه داربشن .از شانس من دختر شد .با این که تفاوت سنی ما خیلی زیاده ، ولی خیلی خوشحالم که او هست . او هم خوشحاله که یه خواهر داره . البته بعد از سه برادر .اصلا شک نکن . بعد از بارداری حوصله هم پیدا می کنی . در ضمن الان روشهایی هست که می تونی جنسیت بارداری رو هم نعیین کنی .

neda

be nazare man ya aslan nabayad bache miavardi ya alan ke avbardi bayad dovomi ra ham biari.

سوگند

عزیزم من هم مثل خودت از خود صبح تا اخر شب درگیر کار و کلاس و زندگی هستم. 39 ساله ام و پسرم 15 ساله است. پسر من تک مونده و البته دلایل من برای نداشتن بچه دوم اصلا شبیه دلایل شما نبوده. اما خوب از اول با قاطعیت تصمیم گرفتیم که فرزندم یه دونه بمونه و تا حالا که مشکلی با این مسئله نداریم و خودش هم احساس راحتی میکنه. تا همین امروز هم حتی یه بار نشده که شاکی باشه و به هرحال ما راضی هستیم از داشتن یه فرزند. مادر خودم هم تک فرزند بوده و الان یه خانم 66 ساله است و همیشه تک فرزند بودن ایشون جلوی چشمم هست و اینکه اگر زندگی با کسی یار باشه بی خواهر و برادر موندن به چشم نمیاد. اما من خودم خواهر و برادر دارم و اینم باید بگم با برادرم خیلی دور هستیم اما من و خواهرم با هم در یه کشور دیگه هستیم و خوب واقعا داشتن خواهر و برادر خوب هست اما دلیل لازم و کافی برای خوشبختی و تنها نموندن در اینده نیست.

ونوس

من خودم یک پسر تنها دارم الان 19 سالش هست و تنهاست و به جرات میگم اگر مرض نبودم و امکان مالیم خوب بود راضی به تنها بودنش و اینهمه غصه خوردنش نمیشدم

مروارید

بچه آوردن دردسر نیست با نظر 11 کاملا مخالفم تازه اینجا کسی هم بدبخت نمیشه اتفاقا باید خدارو شکر هم کرد که تونستیم به یه موجودی جون بدیم و اونو وارد این دنیا کنیم خانم فیروزه من زیاد سن و سالی ندارم حتی اگه بگم همتون میخندین 14 سالمه اما احساس کردم که میتونم نسبت به مشکل شما کمکتون کنم من خودم یه برادر کوچکتر دارم که با هم حدود 6 یا 7 سال تفاوت سنی داریم باهم بگی نگی کنار میایم اون موقع که 6 , 7 سالم بود تنها نبودم مهد کودک میرفتم و کلی هم دوست داشتم اما دوست داشتم که یه برادر داشته باشم که خدا رو هم شکر میکنم ناشکری نمیکنم اما الان یکم پشیمونم که کلی به پدر و مادرم اصرار کردم اما بازم داداشمو دوس دارم من احساس میکنم دخترتون اگر هم خیلی اصرار کنه بعد ها شاید پشیمون بشه تازه یک بچه عالیه به خاطر اینکه همه چیز :محبت و دوست داشتن و نیاز های مادی و همه چیز فقط برای همون یه بچه اس .با بعضی از نظراتون تا حدودی موافقم اما میگم که بچه نیارین و واسه دخترتون روشن کنین و دلایلی رو که میتونه درک کنه رو بهش بگین شک ندارم که قانع میشه . موفق باشین "همیشه لبخند بزنین و از زندگی لذت ببرین"

آفتاب

من موافقم که یک بچه بیارید. اما خودتون هم باید موافق باشید. هروقت موافق شدید یکی بیارید و از بغل کردن و بوسیدن و بوییدنش نهایت لذت را ببرید.