همفکری برای مشکل آقای فرشاد

با سلام خدمت خانم زند و خوانندگان دلسوز و عزیز

من فرشاد سی ساله و مدرکم دیپلمه دارای شغل آزاد و مجرد هستم.

درامدم خوبه و میتونم از پس اداره کردن یک زندگی بربیام و سربازی هم رفته ام. قیافه ام بدک نیست سبزه قد بلند و بامزه . مدتها مادرم اصرار میکرد که به خواستگاری بروم و دختری را پسند کنم و ازدواج کنم اما در مجالس خواستگاری هیچ دختری به دلم نمینشست و خوشم نمیاومد اکثرشون خیلی دنبال تجمل بودن و خیلی هم زشت و بی احساس بودند و همه هم سیاه بودند که من از دختر لاغر و سیاه خیلی بدم میاد و نمیپسندیدم.

تا اینکه طبق اتفاقی که در مغازه ام رخ داد من با خانم 27 ساله ای که مطلقه بود و یک پسر 5 ساله داشت اشنا شدم. اون اتفاق هم اینجوری بود که ایشون ماشینش خراب شده بود و دنبال یک قطعه یدکی بود و سر از دکون ما دراورد و من اول فکر کردم این پسر بچه داداشش هستش و اصلا بهش نمیاومد که بچه داشته باشه بعدیش که بهش زنگ زدم و صحبت کردم واقعیت را در همون صحبت اول بهم گفتش که من بچه دارم و طلاق گرفتم و همون اول هم گفت که نه اهل صیغه ام نه اهل دوست و رفاقت نه اهل شمال اومدن و این چیزا و اینها هیچکدوم اهلش نیستم و ما بهم نمیخوریم و خدا نگهدار شما باشه و زرپی گوشی رو گذاشت. با چه مصیبتی ما زنگ زدیم اقا ما مخلصیم ما قصدمون ازدواجه به خدا نه شمال میخوایم نه صیغه نه سو استفاده ما قصدمون ازدواج دائم و زندگی همیشگی با شوماست.

 ایشون فوق دیپلم حسابداری داره و در یک شرکت به عنوان حسابدار کار میکنه .به علت اعتیاد از همسر قبلی اش جدا شده و حضانت پسرش را هم گرفته است و من تحقیقات لازم را انجام دادم و خودم هم رفتارش را دیدم که خیلی خانم موقر و نجیب و با شخصیتی هست و خیلی هم سر و سنگین و با ادب و من خیلی ایشون را دوستش دارم و به دلم نشسته و یه خودشون هم گفتم که جوابشون به من مثبت بوده. این خانم اسمش ریحانه هست و از پدر و مادرش جدا زندگی میکنه با بچه اش زندگی میکنه در یک اپارتمان اجاره ای 50 متری که نزدیک خونه مادرش هست. با بچه اش هم هیچ مشکلی ندارم و با ریحانه خانم به توافق رسیدم که بچه اش را هم پیش خودمون بزرگ کنیم. خانم ریحانه نمازخون هستش خودشم بعدنا بهم گفت که سه ماه نمازشب میخونده و بعد سه ماه که نذر نمازشب داشته برای ازدواجش دقیقا فرداش من سرراهش سبز شدم.

 تنها مشکلی که دارم این وسط مادرم هست که به هیچ عنوان رضایت نمیدهد. من بهش گفتم که یا این خانم یا هیچکس و مامانم هم میگه باشه هیچکس را نگیر ولی من رضایت نمیدم با این زن ازدواج کنی. دلیل خاصی هم نداره دلیلش عقلی نیست از همین حرفای مفت که قدیمی ها میزنن که ما برات ارزو داریم و زنی که یکبار زاییده یک خشت از بدنش کم شده و این هجویات که من قبول ندارم این خانم را دیده و میدونه که چقدر زیباست و چقدر دستپختش خوبه و کدبانوئه و مهمتر همه نجیبه باز رضایت نمیده پدرم میگه اگه مادرت رضایت بده منم رضایت میدم اما به هیچ وجه مادرم رضایت نمیده. حتی کار به کتک کاری و دعوا هم کشیده ولی نمیزارن من چی کار کنم به نظرتون؟ از طرفی ریحانه و خانوادش هم گفتن بعد ماه رمضون تکلیف را معلوم کن بلاخره چی کار میکنی؟ نظرتون برام خیلی مهمه. خدا خیرتون بده.

من حتما خبرش را میدم که چی کار کردم. التماس دعا

/ 115 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساناز

فرزانه خانم شما به اسم حسام هم کامنت گذاشتی از سورمه میبخوام آی پی حسام و فرزانه را چک کنه. مطمئنم هر دوتا یکی هست . اگه شما همون حسام هستی سواله برام که چرا داری خودت را به اب و اتیش میزنی و اینقدر تلاش میکنی و از خط شکم و افتادگی پستون و ناف گرفته تا شلی اندام جنسی میگی تا این اقا فرشاد را از ریحانه خانم زده کنی؟ چرا؟ در ضمن اینطوری هم نیست منم با یاپراک موافقم. همه خانمها اینجوری نیستند. چرا شما اینقدر ضد زن هستی فرزانه خانم که به اسم حسام هم میایی پیام میزاری و حرفای منفی میزنی که این اقا را از نیت خیری که داره باز بداری یکم روی وجدانت کار کن.[تعجب][ناراحت]

پاراکلیت

اقا فرشاد پیشنهاد من به شما اینه که اول یه مشاوره برید 1-هم برای زندگی با این خانوم 2-هم برای راضی کردن مادرتوتن.... و دیگه اینکه شما جوونید و اول زندگی مشترکتون حساب میشه و با وجود یه بچه شاید نتونید هر نوع ابراز علاقه یا عشق بازی رو با اون خانوم تو خونه داشته باشید چون یه بچه که از شما هم نیست همه ی حرکاتتونو زیر نظر داره و حتی تو تربیتشم تاثیر میذاره.به نظر من شما اون بچه رو نادیده گرفتید که اتفاقا مهمترین مسئله همونه...مثلا تا حالا به این فکر کردید که میخواید باخانومتون تو پارک قدم بزنید و حرفای خصوصی بزنید اما اون بچه عین کنه به مادرش میچسبه و نمیزاره حریم خصوصی داشته باشین اونوقته که ازش متنفر میشید و پشیمونی از تصمیمتون رو روی اون بچه خالی میکنین..درسته؟

فرزانه

سورمه جون کامنت حسام مال برادرزادمه که موضوع براش جالب اومد و بعد من کامنت گذاشت ولی کامنت منو کامل پاک نکرد.در ضمن من موافق این ازدواجم اما به شرطی که آقای فرشاد بعدها مشکلی با این مسایل نداشته باشه.اما برادرزادم تا حدود زیادی مخالف بود و اون رو هم میزارم به پای تفکرات خودش.در ضمن من احساس میکنم خیلی مایه گذاشتم واسه این سری از مشکل و واقعا خواستم کمک کنم اما انگار همه دوست دارن فقط تایید بشنون.واقعا دیگه خسته شدم از این همه توضیح.نرود میخ آهنین در سنگ. سورمه جون اگه مشکل نداره درستش کن.اگه هم داره بذار بمونه .

لیلی سا

به نظر من اول به مشاوره مراجعه کنین....اون بهتر می تونه اینجور مواقع کمکتون کنه....و بعد هم اگه می تونین رضایت مادرتون رو بدست بیارین...چون مادرها در ازدواج خیلی تاثیرگذار هستن...و حتی می تونن منجر به جدایی طرفین بشن.... جدا از این مسائل مادر خیلی حق به گردن فرزند داره...اگه مشاوره نظر مساعدی راجع به ازدواجتون داشتن و فهمیدن که واقعا احساستون گذرا نیست و فردا پس فردا با فرزند این خانوم مشکلی پیش نمی آد ، دعا می کنیم که خوشبخت شین در کنار هم....[لبخند]

مهبان

اقا فرشاد مطمئن هستید که اون بچه رو میتونید مثل فرزند خودتون دوست داشته باشید؟؟؟ به اینده این پسر فکر کردید که اگر بعد یه مدت نتونید با اون کنار بیاید چه بلایی سر بچه میاد؟؟؟ مطمئنید که زیبایی این خانوم تحت تاثیر قرارتون نداده؟ چون اینطور که مشخص شما از زیبایی خانوم خوشتون اومد و تماس گرفتید! فکر نمی کنید راجع به مادرتون کمی غیرمنصفانه صحبت کردید؟؟؟

خاطرات من (یک مادر)

مخالفت مادر شما این جور وقت ها خیلی به ضرر ازدواج تمام میشه.. گاهی حتی به خاتمه اون ازدواج ختم میشه... یعنی یا قید این ازدواج رو باید بزنید.. یا باید خیلی سیاست به خرج بدید و دو طرف رو از خودتون راضی نگه دارید و مانع برخورد جدی بین طرفین بشید.. اگر این توانایی رو در خودتون میبینید که بتونید هر دو طرف رو با سیاست نرم و زبان خوش نگه دارید بسم الله.. وگرنه به نظر من یک کمی صبر کردن هم لازم است.. این حرف ها ممکنه خیلی زود دلسردتون منه.. بعدم اون خانوم که دیگه طلاق گرفته دیگه چه اصراری به عجله هست. عجله کار شیطونه.. با عجله هیچ کاری درست نمیشه.. ایشون اگر واقعا شما رو بخواد میتونه با صبر نظر مادرتون رو هرچقدر هم قدیمی باشه جلب کنه...

میترا

آقای فرشاد از نظر من اولا باید روی تصمیمتون خیلی بیشتر و سنجیده تر فکر کنین و بعد مادرتون رو راضی کنین و نهایتا به خواستگاری برین.

میترا

نظر فرزانه هم برای آقای فرشاد صادقه شاید نظر ایشون در مود جمع زیادی از مردها نادرست باشه اما برای ایشون که یکی از ملاک های اصلیشون ظواهره خب درست میتونه باشه . من البته این معیار آقا رو رد یا تایید نمی کنم بالاخره هرکسی معیارهایی داره ایشونم به زشتی زیبایی خیلی اهمیت میدن دیگه..

ستاره

در مورد بچه خیلی خیلی فکرهاتو بکن آقا فرشاد. این بچه یک بار در زندگیش آسیب جدی دیده نکنه دوبار بشه. بعدا بگی فکر نمیکردم اینقدر سخت باشه و از این حرفها اگر با بچه مشکلی نیست به نظرم ازدواجت را انجام بده. برای مامانت هم میتونی یه واسطه بفرستی باهاش صحبت کنه راضیش کنه موفق باشی

گل‌ناز

درود دوست عزیز رفتن پیش مشاور شاید خیلی کمک کنه، چون پشتوانه خانواده‌ها مهم ِ در امر ازدواج.