همفکری برای مشکل خانم رایحه

دوستان سلام

 من دختری هستم 32 ساله. فوق لیسانس دارم . شاغل رسمی اداره دولتی هستم و در دانشگاه هم به صورت حق التدریس کار میکنم .یکسال هست با پسری که 35 سالگیشو میگذرونه ازدواج کردم . ایشون هم شاغل در شبکه بهداشت و درمان هست و لیسانس داره ( مهندسی بهداشت محیط)

من از قیافه خوبی برخوردار هستم . اندام خوبی دارم . خانواده سرشناس وابرومند ( به اصطلاح استخون داردر شهرستانمون )دارم .خواستگارهای زیادی داشتم . هنوزم که ازدواج کردم برام خواستگار میاد و جالب اینکه که جز چند مورد که شاید به انگشتهای یک دست نرسه همه موارد از من پائین تر بودن و شرایط پائین تری داشتن !!

در سن 25 سالگی عاشق فردی شدم که از لحاظ اتیکت رفتاری و این چیزها بسیار ایشون رو پسند کردم .جز برخوردهای کوچیک در محیط کار ( ارباب رحوع ام بودن ) دیگه ارتباط دیگه ای نداشتیم . تا اینکه ( تقریبا نه ماه یا ده  ماه بعد از دیدار این اقا که جز موارد اندکی بهشون فکر نمیکردم ،خواستگاری برای من اومد که واقعا مرحوم پدرم به این وصلت راضی بودن .و خیلی اصرار داشتند خانوادم که با ایشون ازدواج کنم و من رفتم پیش مشاور تا از ایشون کمک بگیرم .(  وقتی من خوش لباس هستم . در هر لباسی میدرخشم و به خوش کلاس یا همون با کلاس بودن اهمیت میدم به نظرم این خواستگارم اینها رو نداشت اصلا و ابدا و خیلی خواستگارهای دیگه ام نمی تونستم این موارد رو ندیده بگیرم . یا برادر این خواستگار به صورت پیمانکاری راننده برادرم که رئیس اداره ای هستن بودن و من نمی تونستم این رو بپذیریم )اقای مشاور به من گفتن موردی در سر داری ؟ و اون موقع، صدائی  در من اسم اون اقائی که ارباب رجوع ام بودن و پسندشون کرده بودم پیچید . هرچند به مشاور راستشو نگفتم چون ایشون هم خانواده ام رو می شناختن و نتونستم با ایشون راحت باشم .بعد دیگه من به اون صدای درونم اهمیت دادم و از طریق اس ام اس و بعد تلفن با ایشون ارتباط برقرار کردم . هر روز بیشتر از روز قبل دوستشون داشتم . هر روز عاشق تر شدم و بهشون گفتم که بسیار دوستشون دارم . این ارتباط که فقط دو بار یا سه بار حضوری بود و بیشتر تلفنی سعی کردم خودم رو بیشتر بهشون معرفی کنم سعی کردم ایشون رو عاشق خودم کنم و لی من کم تجربه بودم اصلا بی تجربه بودم . اشتباهات زیادی داشتم و این اقا  بسیار زیبا با من برخورد کردن یعنی همه چیز این اقا برای من زیبا بود کلاس رفتاریش . لباس پوشیدنش و خانواده و تحصیلات مقبول و مورد پسند من . من خیلی در دسترس بودم نه فیزیکی ! که دوست داشت سهل الوصول نباشم و من بودم و ایشون گفت با من سمپات نیست و گفت به روند این ارتباط خوش بین نیست و این حرفها و من هر روز بیشتر دلباخته میشدم . اگر دیرتر زنگ میزد یا دیرتر اس ام اس میزد میمردم از نگرانی همه اش دلهره و اضطراب هرچند که شیرینی در خودش داشت و می پذیرفتم همه اونها رو ولی ایشون به من هیچ دلگرمی ائی نمیداد و من بعد از سه ماه رابطه ای رو که خودم اغاز کردم ، کات کردم .

همه اش فکر میکردم اگر من باشم و بره با کسی ازدواج کنه من حتما و حتما مجنون میشم .خدا میدونه چقدر به من سخت گذشت در کلمات نمی گنجند و من چه رنجی رو تنهائی تحمل کردم و فقط خدا پناهم بود ! بسیار از خدا ایشون رو طلب کردم بسیار نذر کردم و بسیار در خونه کریمان اهل بیت رفتم نماز شب نمیدونستم چیه ولی برای طلب ایشون از خدا در هر زمانی بسیار دعا کردم و نماز خوندم . ایشون رو از خدا میخواستم و با خودم میگفتم اگر ایشون من رو بخواد میاد دنبالم من حرف نگفته ای نزاشته بودم خودم رو دقیق و شفاف معرفی کردم . و تا اینکه متوجه شدم در سال 89 به خواستگاری دختری رفتن و دنیا بر سر من خراب شد .( هرچند اون دختر خانوم که نمی شناسمشون به ایشون جواب ندادن)مهم این بود که پی گیر من نبودن و این برای من خیلی سخت بود . و من در این سالها هر روز و هر روز درگیر بودم با ایشون در ذهنم .من در این مدت خواستگار می پذیرفتم ولی همه اش ذهنم در گیر ایشون بود و هنوز هم دوستشون داشتم.

 

سال 90 خواستگاری داشتم که شرایط تقریبا نزدیک به من داشتن . وقتی با ایشون صحبت میکردم ایشون من رو قانع کردن یعنی متوجه شدم طرف دارای شخصیت نرمالی هستش .ولی ایشون از نظر ظاهری  نمیشه بگی با کلاس هستن معمولی هستن و همه اش میگفتم برای من مورد بهتر از این هست ولی خانواده ام میگفتن سنت بالا رفته و جامعه تو  رو نمی پذیره و حتی میگفتن ما از وجود تو خجالت میشکیم که هنوز ازدواج نکردی . چه میدونم برای پسر مردم دیگه اگر ازدواج نکنم نمی تونم بچه بیارم و این فشارها و حرفها و پدر هم فوت شده بودن و من واقعا نمیدونستم باید چکار کنم . در حالی که میگفتم نمیخوام تن به ازدواج دادم .

و وقتی فکر میکنم بدترین لحظات زندگی من نه فوت پدرم که ازدواج با همسرم بود وقتی بله رو میگفتم بعد که رفتم ارایشگاه اینقدر حسهای بدی داشتم و هنوزم درگیرشون هستم . من دوست دارم شوهرم خوش تیپ باشه که از لحاظ من نیست ( یعنی قد 186 ولی لاغر هستن و پهنای شونه هاش هم کم هست . بهش میگم ریش پروفسوری بزار بیشتر بهت میاد اوایل قبول میکرد ولی میگه تو اداره با شخصیت من این کارها سوسول بازی هستش ) پسر منظم و مرتب و اراسته ای هست ولی انگار یه چیزی اش کم هست . هرچند خانواده ام تائیدش میکنن ولی خانواده ام چون میخواستن من رو شوهر بدهند این حرفشون رو نمی پذیرم . در ثانی اگر مورد تائید من بودش من اصلن حرف کسی برام مهم نبود .

الان حرف مردم ازارم میده و همه اش در نگاهها دنبال اینم که شوهرم رو تائید کنن و این برام خیلی سخت شده .  اون چیزی که خیلی ازارم میده این هست که اون اقائی که من ایشون رو دوست داشتم منو با همسرم ببینه و بگه کی رو رفت گرفت من براش زیادی بودم ( در مقایسه اون اقا و همسرم باید بگم که به نظرم اون اقا با کلاس تر و خوش قیافه تر هستن ) و یا مثلا همسرم با اینکه مهندسی داره ولی اصلن خودش هم این عنوان براش مهم نیست و میگه نمیخوام منو با این عنوان صدا بزنن و من به خودی خود شخصیت کاملی دارم . حرفشو قبول دارم ولی وقتی میگن شوهر من تو بیمارستان کار میکنه ( عوام اینو میگن ) اذیت میشم. این عناوین من رو اذیت میکنه و همه اش به همسرم گیر میدم .

و مساله مهمتر بعدی این هست که ایشون مهارتهای ارتباط عاطفی کلامی ندارن.

در طی یکسال از عقدمون فقط دو بار اظهار علاقه کرده . در سکس مشکلی خاصی نداریم  ولی ایشون همیشه در یک فیزیک دوست داره سکس داشته باشه ولی من در کارم هیجان و تنوع میخوام . هرچند در صحبتهای زمان خواستگاری به ایشون فهموندم که من ادم هاتی هستم و ایشون گفت زن وشو هر وقت هر کدوم نیاز داشته باشن ، باید جوابگوی هم باشن ولی الان روش و حرفش اینه هر وقت دو نفر خواستن و هر دو اوکی بودن باید یه کاری انجام بشه . در سکس دقیقا اون کاری که من میخوام انجام نمیده  یا اصلا چیزی که ازش خواستم رو انجام نمیده . الان یک ماهی هست که هر چی لوندی کنم و هر کار دیگه فقط مهم خودشه که راضی شده و من کشک !

کلا آدم هیجانی نیست . مثلا دیشب که خونه اشون رفته بودم تو اتاق رفته بودیم کاری داشتیم . چند روز هم بود با هم ارتباط فیزیکی نداشته بودیم . قدمو بلند کردم تا ببوسمش مثل ماست وایستاده و عکس العملی از خودش نشون نمیده . اون باید یه جائی من رو خفت کنه و ببوسدم ولی من که اونو بوسیدم هیچ کار نمیکنه . تو رختخواب هم جز مواردی که به تعداد انگشتهای دست نمیرسه  برای باقی مسائل هم اولش میگه امشب خبری نیست بگیر بخواب و مثلا شیطونی نکنم که بخواد تحریک بشه . خب یه دفعه دو دفعه این حرف مزه داره نه دم به دقیقه . مخلص کلام شوهرم در رابطه با زن یک ادم بی اندازه بی سلیقه و بی ذوقی هستش .

اون در زندگی میگه ارامش میخوام . ارامش یعنی نگم بیا بریم خونه اقوام ( خونه خواهرم یکسالی میشه نیومده و  حتی عید دیدنی هم نیومده چرا چون بچه هاش پر سر و صدا هستن . به هزار نازم و چشمم و عزیزم باید راهیش کنم مگر خونه قوم و خویشی بابت عید دیدنی یا بازدید مکه  و این چیزها بریم . عروسی نمیاد و کلا به من گفته من تو زندگی خودمون اهل رفت و امد نیستم ). در زمان خواستگاری که از نوع روابطش با اقوام پرسیدم گفت . در حد و اندازه معمول  ماهی یه بار خونه خواهر و براد ر و  مابقی اقوام هم هر وقت لازم بود و کلا در حد عرف  خوبه ) ولی من بعد یه سال و نیم عقد خونه هیچ یک از اقوامشون نبردن و خودشونم نرفتن . خونه خاله دائی هیچ کدوم .

من یه اخلاقی دارم واونم اینکه نمی تونم قهر کنم یعنی اگرم حق با من باشه زودی یادم میره و نمیخوامم که تو قهر باشیم و همه اش من پا پیش میزارم . دیشب که یه ذره دل پیچه داشت و ساعت دوازده رفته بودیم تو رختخواب چشاماشو بسته و مثلا خوابه( دوره پریودی ام دیشب تموم شده بود ، فکر کنم مردای دیگه نمی تونن 7 روز مقاومت کنن و نه انگار باشن یه زن جوان و لوند و مرتب و تمیز بره تو رختخواب و حتی نخوان یک بوس کوچولوش بکنن )  بهش میگم خب منو بغل کن یا بوسم کن یه کوچولو ، میگه دلم درد میکنه . ببینید من از اون یک سکس کامل نخواستم یعنی حتی نمیتونه دست بندازه منو بکشه سمت خودش !!!! یا یه چیزی بگه که دل منو بدست بیاره . بعدشم گرفت خوابید تا خود صبح و تا کی من بیدار بودم و به  خودم و اون فکر میکردم  و صبح ام که بلند شده از من طلبکار هست جواب سلام هم نمیده  . از این دست برخوردها فراوان وجود داره ......

ادم لجباز و مغروری هست . در حالی که در عقد نگفته که در زندگی حرف حرف من هست  حالا مدعی هست که هر چی اون گفت من باید چشم رو بگم و من با هزار راه زنانه حرف خودم رو بهش میگم تا مگر قبول کنه .

  من و همسرم  از لحاظ هیجانی و عاطفی انگار با هم مچ نیستیم .اون متولد دی ماه هست و دقیقا خصوصیات دی ماهی ها رو داره . وقتی شوخی میکنم فید بک جالبی از طرف ایشون در یافت نمیکنم و سر به سر من نمیگذاره و خیلی کم با من شوخی میکنه . یا باهم هستیم خیلی کم میخندیم .دوست دارم ارتباطمون سیال و روان باشه ولی انگار هنوز تو ارتباط یه چیزی کم داریم . همسرم خیلی جدی هستش و زود جوش میاره . .همه اش میگم برای من مورد بهتری بود و نبایست با ایشون ازدواج میکردم  خلاصه رها و ازاد(نه اینکه شوهرم من رو در قید خاصی بذاره) و راضی نیستم .ممنون میشم کمکم کنید.

فکر میکنم حق من از دنیا بیشتر از این حرفها هست .باید چه کار کنم که احساس خوشبختی در رابطه ام داشته باشم؟ خواهش میکنم با نظراتتون به من کمک کنید

 

/ 91 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دختری در انتظار

سلام...من واقعا متاسف شدم...نمیدونم چی بگم...شما وسواس دارید و اون مرده قبلی هنوز تو ذهنت و قلبتون وجود داره...ببینید خانم رایحه...به نظر من شما خیلی داری زیاده روی میکنی شاید همسرتون از اون نوع مرداست که خوشش نمیاد همسرش لوندی کنه و زودتر از خودش بیش قدم بشه...مردا کلا ادمای ناشناخته ایند...به نظر من تو یه مدت خودتو بکش کنار ببین تو سکس یا بوسیدنت خودش بیش قدم میشه یا نه؟ بعدم یه چیزی بشین همه این حرفاتو بهش بزن شاید نمیدونه...بگو که من دلم میخواد بهم ابراز احساسا ت کنی...اگه شما رو واقعا بخواد مریض که نیست خودشو تغییر میده...وقتی انتخابش کردی باید تا اخرش بری...حرف مردم کشکه خوشگل ترین همسر دنیا هم داشته باشی باز بشتش حرف میزنن و ایراد میگیرن خودت باش و خودش...اون اقا رو فراموش کن در ضمن اگه خودت برای شوهرت احترام قائل باشی و دوسش داشته باشی دیگران هم احترام قائل میشن...

مشکل شما مهم تر از اینه که ما آدمای عادی اینجا نظردهی کنیم.فکر اساسی تری بکنید خانم محترم. بازم اجازه می دید این و اون واسه زندگتون نظر بدن؟؟؟!!!! این و اونی که روان شناس نیستند مشاور نیستند و فقط و فقط این همه نظر متنوع و متفاوت شما رو گیج خواهد کرد.

سارا

بهتره با یه مشاور غریبه که راحت بتونی همه مشکلاتتون رو بهش بگید صحبت کنید مدرک و تیپ و قیافه هم چندان مهم نیست اخلاق خوب از همه چی مهمتره.

سارا

برای آذی جون آذی جون سعی کن اعتماد به نفس همسرت رو زیاد کنی مثلا اگه پدرتون به ادبیات علاقه داره و همسرتون در این باره اطلاعات خوبی دارن خودت ازش سوال بپرس و طوری رفتار کن که همسرت خودش بحث رو ادامه بده. اگه خانواده تون از تیپ یا قیافه همسرتون ایراد می گیرن این احتمال هم هست که تحت تاثیر حرف های فامیل و آشناها قرار گرفتن و اقوام هم با توجه به خوبیها و نکات مثبتی که در همسرتون می بینند حسادت می کنن و از روی حسادت این حرفها رو می زنن.

فقط خدا پشتیبانم بود و بس

سلام رایحه جان منم به اجبار خانوادم با شوهر اولم ازدواج کردم انقدر خانوادم محیط خونه را برام جهنمی کردن و اذیتم کردن که شوهر کردم اونهم با مردی که قدش کوتاه بود و به شدت عصبی و روانی و زود باور و بی عرضه بود هرگز دوستش نداشتم با زجر و درد کشیدن زیاد 5 سال تحمل کردم و غصه خوردم چه شبها که تا صبح فکر خودکشی راحتم نمیگذاشت و اون شبها مادر و پدرم رااحت تو بغل هم خوابیده بودند . شما پدرت فوت شده بود اما من پدرم زنده بود و مادرم به حدی با من رقابت داشت گویی رقیب بزرگ زندگی اش من هستم.من هم بدترین حس ها را روز عقد و عروسیم داشتم و صحنه های بد اون روز ها همیشه غمگینم میکنه القصه که اینقدر به درگاه خدا زجه زدم و انقدر نماز شب خوندم که مردک خودش عاشق دختری دیگه شد و خیلی راحت توافقی طلاق گرفتم البته در ان مدت 5 سال بدون اینکه احد الناسی خبر دار شود قرص ضد بارداری میخوردم و به هیچ صورتی بچه نمیخواستم این هم سرنوشت من امیدوارم بتونه کمکی براتون باشه.

مریم

سلام دوست عزیز منم مشکل شما رو داشتم قبلا البته با پسرخاله ام با هیچ روشی نتونستم خودمو البته درمان کنم مشکل نخواستن ، مشکلی نیست که راحت بتونی حلش کنی تو همون دوران عقد ازش جدا شدم خیلی سخت بود نه اینکه وابسته شده باشم چون هیچ علاقه ای بین من و اون وجود نداشت اما همین که جدا شدم نگاهها فرق کرد چون قضاوت دیگران برام مهم بود دو سالی طول کشید تا تونستم با خودم کنار بیام بیشتر خودمو سرگرم کردم کار و کلاس و طوری که چند تا مقام کشوری تو رشته های مختلف آوردم تو ازدواج دومم نمی گم خوشبخت خوشبختم اما راضیم چون خودم تونستم با مشکل خودم کنار بیام خودم خواستم این حرفهایی که می زنی یعنی بهانه چون واقعا دوستش نداری اگه از ته ته دلت دوستش داشته باشی دنبال هیچ بهانه ای نمی گردی الان منتظری که فقط یکی باهات همفکری کنه و بگه بله این اینجوریه و اونجوری موفق باشی

samane

بهتر نیست یکم رو خودت کار کنی؟

پ. ف

متاسفم كه رك مينويسم به نظر من شما علي رغم اندام و چهره زيبا و ... دختر نچسبي هستين و جذابيتي ندارين كه اينم ناشي از احساسات دروني و صد البته طرز فكر شماست كه روي عملكردتون به عنوان يك زن تاثير ميذاره در كوتاه مدت با اين جنبه هاي ظاهري مردها رو جذب مي كنين ولي در بلند مدت ازت زده ميشن و لونديت هم به چشم نمياد دوست پسر قبليتم به همين دليل از دست دادي . چه بسا شوهرت مرد سردي نيست رفتار و عدم جذابيت شما سردش كرده در رفتارت تجديد نظر كن

مینا

من واقعا موندم این همه دنیا در آشوب و کشته کشتاره خانم عزیز شما فکر سکس تان را میکنید همینه که ما بدبخت هستیم همینه که هنوز بعد از سی سال مملکتمون گرفتاره عزیز من این مسله که برای شما مهم بود میخواستی با فکر تر تصمیم بگیری [خجالت] شما حتی اگر با همان دوست قبلی تان هم ازدواج میکردید آدم خوشحالی الان نمی بودی [مغرور] برای اینکه شما از دنیا طلب کار هستید همه چیز در دنیا که سکس نیست پس عاطفه چی میشه شما بهتر هست حتما به یک پزشک مراجعه کنید چون شما اگر به قول خودتان که هات هستید با هات ترین مرد دنیا هم ازدواج میکردید باز خوشحال نمی شدید دوست داشتن و زندگی که همش سکس نیست حالا قیافه اش هم خوب بود کلی هم هات بود شما فکر میکنید که دیگه هیچ غمی نداشتید نه متاسفم باز شما اون موقع یک توقع دیگه از زندگیتان میکردید[خنثی]

فهیمه

خیلی درکت میکنم... کاملا درکت میکنم.منم عین شما هستم.میدونم زندگی سختی داری و نمیدونم چه راه حلی باید بدم.اما بر خلاف نظرات پایین،سکس مهم ترین و یکی از اساسی ترین نیازهای انسان هست!!!مثل نفس کشیدن و غدا خوردن