معادله

 آنقدر نخواه که مرا بشناسی و بفهمی چه جریانی از روحم میگذرد.یکبار گفتم که در پی حل این معادله نباش.معادله ایی در کار نیست .من جمع دو مضمون ساده بیش نیستم: آغوشی باز و لبهایی آماده برای بوسیدنت....همین.

اگر آواز قناریٍ دلتنگی بر شاخه و برگهای سپیدارهای سر به فلک کشیده باغ دلت، تو را میرُماند .اگر عادت به گرمای آغوشی، به نوازش لبخندی، به هرم داغ بوسه ایی، به آبگینه ی سرشار از زلال محبتی، به شکوفه های خواهنده ی تعلق خاطری، به صد بار تماس بی جوابی، به هزار_هزار شنیدنِ دوستت دارمی، ناخشنودت میکند، مثل هربار خودم را در جمعیتی که نمیدانند به کجا میروند،گم میکنم. گم میکنم خودم را،سوگند به ندانسته های غمگینم که در حال انقراضند. آنقدر خودم را گم میکنم که در اندیشه ات رسوب کند : در ژرفای تاریکِ کاویدن هایت گمم کرده ایی.

یک روز عصر دگمه های پیراهنم را سفت میکنم.لبهایم را زیر لایه براق سیاه و سفید میپوشانم.پرده های ضخیم  مخملی را میکشم بر پنجره ی آرزوهای بلند پروازانه ام .چمدان سپیدم را برمیدارم و گیسوان وحشی موج دار را روبروی آیینه ایی که هرگز نپرسید :چرا اینقدر کوتاه تر از قدت ایستاده ایی؟ با قیچی کوتاه میکنم.

روی یک برگه کوچک مینویسم:«دوستت دارم هایم سوء تفاهم بود.» تا به این معادله کور، بی اعتمادت کنم وقتی نمیبینی جمعی ساده از دو نسبیتم...قسم به تمام شبهایی که در انتظارت ماندم این بار را از رو بازی نمیکنم.

کوچ میکنم در کنار پرنده ایی که سالهاست برای خواندن پرواز در خطوط چشمهایم، نگاه میکند و سر مدادش را آنقدر جویده که دندانهایش برای نیشتر زدن کوتاه شده است. تا دیر نشده باورم کن جمعیت دارد فرا میرسد و من باید دگمه های پیراهنم را سفت کنم!..........

 

/ 49 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
nilpar

salam chera baghie dar mian sayeharo nemizarin man bi sabrane montazeram mersi

عاطی

خیلی زیبا و دلنشین بود. دوسش داشتم.

میچکا

کجایی دختر خوب؟نکنه غیبت صغرات شروع شده[چشمک][ماچ]

مریم

تمام یادداشت های این صفحه رو خوندم.به نظرم شما باید نویسنده باشید که اینقدر خوب می نویسید.یا حداقل استاد دانشگاه با سواد کافی.لینکتون رو اضافه می کنم تا همیشه مطالبتون رو بخونم.

مریم

نوشته هاتون عالی بود.لینکتون رو به جمع دوستانم اضافه کرد تا همیشه بخونمتون.فکر کنم شما یک نویسنده باشید.

عسل

سلام سورملینا.اسمت خوش آهنگه و از وقتی شنیدمش هی به زبون میارم تا بشنوم.از خوندن وبلاگت لذت بردم خیلی زیاد.بارها اشکم در اومد اما نگذاشتم دیده بشه آخه الان سر کارم.اما غصه ای که رو دلم نشوند تو چهرم هویداست بخصوص وقتی راجع بع ارین کوچولو خوندم. واقعا خوشحالم که با اینجا آشنا شدم و منتظر خوندن نوشته های با احساست هستم.

م.ی

آپم بدووووووووووووووووووووووووو بیا

بهناز مامان نازنین

سلام سورمه جون منو یادته؟ عزیزم یه مدت نت نداشتم بعدشم که مشغولیتهای زندگی ووو چند بارم بهت سر زدم اما پستهات نظراتشون غیر فعال بود نتونستم برات نظر بزارم اومدم بگم دختر عاششششششششششششششششق افکارتم [ماچ]

maryam

سلام ، من تازه شروع به خوندن وبت کردم ، کمی مطالب پس و پیشه که نمی تونم ادامش رو پیدا کنم:) داشتن ازشون لذت می بردم که یه دفعه توشنه بودی که من و مهدی ونکی از هم جدا شدیم :( یخ کردیم ولی نتونستم دنباله خاطرات رو پیدا کنم :( من بعضی از متنهات رو دوست دارم می تونم برای یه سایتی که عضو هستم بفرستم؟؟ امیدورم همیشه شادوخوشبخت باشی