همفکری برای مشکل عجیب خانم ثمینه

سلام و عرض ادب میخواستم نامه ای که براتون نوشتم و مشکلم را درش بیان کردم در وبتون بگذارید و از خوانندگان عزیزتون هم خواهش میکنم هر راه حلی به ذهنشون میرسه دریغ نکنن و به من کمک کنند.

همه از غیر نالانند_ سعدی زخویشتن فریاد!

من ثمینه، یک زن سی ساله  هستم که از یزد مزاحم میشوم . ما سه فرزند دختر بودیم و پدرم کارمند بود  و من دوساله عروسی کردم و الان یک پسر هفت ماه و نیمه دارم و خودم لیسانس پرستاری دارم ولی شاغل نیستم و خانه دارم. همسرم کارمند هست و خدا را شکر زندگی نسبتا ارومی داریم البته اگه حسادت های مادرم اجازه بده و اوقات را به کام ما تلخ نکنه.

همسرم از خانواده فقیری بود که در کودکی پدرش رو از دست داده بود و رشته فیزیوتراپی میخوند و ما در دانشگاه باهم اشنا شدیم. همسرم مرد زحمتکشی هست و مادرش هم دوتا پسر بیشتر نداره که برادر همسرم الان سربازه و مادرشوهرم هم ساکن روستا هست و از ما دوره . زن خوبی هست و در این مدت دو سال که من عروسش هستم مورد منفی ازش ندیدم.

ما از اول عروسی قرار بود که با مقدار پس اندازی که همسرم داشت و طلاهایی که مادرش فروخته بود وپولی که قرار بود پدرم به عنوان جهزیه به من بده یک خونه نقلی کوچیک در یکی از خیابونهای یزد بخریم که مادرم اینقدر پشت سر ما و همسرم پیش پدرم حرف زد و اینقدر پر کرد که ابرومون جلوی فامیل میره واینها عروسی نگرفتن حالا هم برن خیابون جی؟ چون خیابومی که میخواستیم بخریم نسبت به اونجا که خونه پدرم هست منطقه بالایی نیست ولی مردمان خوب و ابرومندی در این محله هستند اما مادرم حسابی بدگویی کرد و پدرم را پر کرد و پدرم در کمال شوک به ما گفتن که پس اندازتون را بدید عروسی بگیرید و خودتون بیایید طبقه پایین ما زندگی کنید.

هرچقدر همسرم گفت نه نمیشه اینجوری و هرچقدر من اعتراض کردم فایده ای نداشت که نداشت و کار به جایی رسید که حتی پدرم گفتن که میخوای بری برو! و من نه پول میدم و نه جهزیه. شوهرم هم که پدر نداشت و گفتم براتون چه جوری بود اوضاعش برای من عروسی گرفت و تو بهترین تالار یزد عروسی گرفت و ما هم اون خونه کوچیک و نقلی که دیده بودیم را نخریدیم و بگمتون که پولمون همش خرج شد.

طبق قولی که بابام داده بود رفتیم طبقه پایین خونه مامانم اینها و از اونجا بود که من متوجه شدم مادرم چقدر رقابت به من وزندگیم و همسرم میکنه. اینقدر حسادت هاش واضح شده بود که هرچقدر میخواستم ندید بگیرم نمیشد و حتی همسرم متوجه این موضوع شده و میگه مادرت چرا اینجوری میکنه؟


ما برای ماه عسل که رفتیم بعد از جشن عروسیمون بود و کلید طبقه پایین را دادیم به مادر و پدرم که وقتی برگشتیم دیدم حتی مادر من لباس عروس و لباس پاتختی من رو هم پوشیده و باهاش عکس انداخته. حتی لوازم ارایش من رو استفاده کرده بود! لباسهایی که تازه دوخته بودم ودر کمد بود برای مهمونی ها و خودم هنوز نپوشیده بودم پوشیده بود و عکس گرفته بود و تازه جالب اینجاست که وقتی به روش اوردم و بهش اعتراض کردم من رو مسخره کرد و گفت برو با اون لباسهای زشت و دهاتی ات و تو چون شوهرت دهاتی هست خودت هم دهاتی شدی!

من حرفی نزدم ولی از اون موقع تمام کمدهام را قفل زدم و کلیدش دست خودم هست و هر مسافرتی رفتیم دیگه کمدهام قفل کرده بوده وخانم نتونسته که فضولی کنه. من و همسرم اوایل ازدواجمون بود و دوست داشتیم رستوران بریم عصرها پیاده روی بریم یا کافه بریم و سینما و بگردیم که باز متوجه شدم بابام چند وقتی هست با ما سر و سنگین شده پرسیدم چی شده که گفت چرا اینقدر با شوهرت میری بیرون و مادرت همش شبها که من میام خونه گریه میکنه و میگه چرا من را نمیبری بیرون بگردونی و دختر و دامادت همش در حال خوش گذرونی هستن!

من به پدرم اعتراض کردم و پدرم گفت که چی کارش کنم و دیگه مادرت این اخلاق را داره و اینطوری هستش دیگه کاریش نمیشه کرد !

من سعی میکردم از خوشی هامون اصلا جلوش حرفی نزنم چون طاقت نمیاورد مرتب میپرسید چرا شوهرت داد نمیزنه و چرا دعوا نمیکنید. در صورتی که ما هم مثل همه زن و شوهرها مشاجره خاص خودمون را گاهی داشتیم و تو همه زندگی ها اختلاف نظر هستش اما مادرم مدام میگفت که تو چه شانسی داری و چقدر شما عاشق و معشوقید و هرکاری شوهرم میکرد که در حد خریدن یک ادکلن واسه روی ولنتایم بود به بابام غرغر میکرد تو چرا نخریدی و از دومادت یاد بگیر و ما ماجراها بعدش داشتیم.

دیگه من با مامانم همه چی که هرچی فکرش را کنید مخفی میکردم که نفهمه و با بابام دعوا راه نندازه تا اینکه حامله شدم و دوران حاملگی جرات نداشتم جلوش بگم که هوسه یک خوشه انگور کردم چون بلافاصله ناراحت میشد و فکر میکرد خودم را لوس میکنم و بعدش زاییدم پسر باز بدتر شد و به بابام گفته بود چرا من فقط دختر زاییدم و این پسر زایید ؟ بابام هم اینقدر ازش کفری شده که جدیدا هرچی بشه میاد به من میگه. بچه ام رو دوست داره ولی میخواد یه حالی وانمود کنه که انگار بچه اون رو بیشتر دوست داره! مثل اینکه به پسر من میگه پسرم! پسر عزیزم مامانت بی عرضه هستش! منم یکبار جواب دادم که باز با بابام دعوا راه انداخته بود.

مجبورم ساکت باشم چون پولهامون هنوز جمع نشده که بتونیم یه خونه نقلی بخریم اما میتونیم یکخونه اجاره کنیم. شوهرم میگه یکسال دیگه هم دندون سر جیگرت بزار که پولامون جمع بشه اما من گاهی اوقات اصلنی میترسم از این زن که اینجوری اینقدر حسودی میکنه.

در زمانی هم که مجرد بودم حسود بود اما نه دیگه اینقدر واضح کمتر حسودی میکرد ولی وقتی دمش را میدیدم و یکم چاپلوسی میکردیم بهتر میشد الان افتضاح شده هیچی هم روش اثر نداره نه کادو نه محبت نه چاپلوسی نمیگم اصلا اثر نداره ها ! شاید اثرش دو سه روز باشه

صداهامون را هم خیلی گوش میزاره و گوش میده خواهرم یکبار گفت که صداهاتون را مامان میاد تو راه پله گوش میده. رابطش با خواهرام هم معمولی رو به بد هست . چون حسوده با هیچکی از ته قلبش خوب نیست. بابام خیلی سره ازش و هم خانواده وهم قیافه خیلی بهتری داره اما به چشمش نمیاد و فکر میکنه که خودش خیلی زیباست و عمرش تلف شده.مشاور هم نمیاد و یکبار با خواهرم بهش گفتیم بهش برخورد و تا چند روز بدگویی مون را میکرد. به نظرتون من با این زن به نام مادرم چی کار کنم؟ دلمم واسه اش گاهی وقتا میسوزه اما ازشم واهمه دارم نمیدونم یه حالتی داره. بابام میگه یه سال دیگه بمون پولاتون جمع بشه منم کمکتون میکنم . نمیدونم چه کاری بهتره؟ دلم شور میزنه خواستم با خواننده هاتون عقلمون را جمع کنیم و ببینیم صلاح کار من در حال حاضر چیه؟

/ 47 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مگی

به نظرِ من اگه بری بهتره.چند سال دیرتر صاحب خونه می شید.ولی در عوض هم اعصابت به هم نمی ریزه،هم روز به روز رابطه ات با مادرت بدتر نمی شه.به هر حال مادرته! ضمن اینکه شاید،شاید،شاید علاوه بر اینها مادرت ناخواسته کاری کنه که به زندگی مشترکت هم خدای نکرده آسیب وارد بشه. من اگه جای شما بودم،درنگ نمی کردم برای رفتن.

هلیا

هر چه زود تر جدا زندگی کن . حتی شده تو یک اتاق اجاره ای. مادرم هم گاهی اینجوری است...

آرزو

به نظر من با پدر و خواهرتون پيش مشاور برين.البته اول خودت تنهايي برو پيش يه مشاور خوب واگر صلاح دونست پدر و خواهرت رو هم ببر و با همديگه براي حل مشكل مادرتون تلاش كنين. آخه هرچي باشه مادرتونه ،حالا چه شما از اينخونه برين يا نرين بايد به فكر حل مشكل اون باشين ،اميدوارم بشه كمكش كرد تا بهتر بشه و يا اينكه حداقل به مرور زمان بدتر نشه!! در مورد خودتون هم اگر مي خواين برين مستاجري به نظر من يك خونه اي بگيرين كه رهن كامل باشه و نخواي ماهيانه اجاره بدين. هم پولتون پس انداز ميشه و هم مستقل ميشين.اگر ميتوني يه جوري زمينه چيني كن كه پدرت با جابجاييت موافق باشه و براي پول پيش ازش كمك بگير يعني همون پولي كه براي كمك خريد مي خواد بهتون بده براي پول پيش همين حالا بده!!اينطوري ديگه تكليفت هم با كمك پدرت معلومه كه پول مي خواد بده يا نه!! برات آرزوي موفقيت و آرامش دارم[گل]

ماری

خدا رو شکر که شوهر خوبی داری و درکت می کنه ...به نظر من یک سال هم تحمل کنید که خونه بخرید ...برین اجاره نشینی بعدش خونه خریدن سخت تر می شه ...

derakhshan

به نظرم اگه میتونی خودت یه کار پیدا کن و برو سر کار اگه مشکل پسرت هم هست بزار پیش مادرشوهرت با شوهرت کار کنین و زودتر از یکسال از اونجا خارج شین! واقعا تعجب میکنم مادرت اینجوریه ولی خب اینو بدون آدمه حسود زندگیهارو خراب میکنه تا خدایی نکرده زندگیتون مشکلی پیدا نکرده برین از اون خونه بهتره... یا میتونین پول قرض کنین و بعدا پس بدین و یا وام مسکن بگیرین...

فهیمه

بی محلی کن این یه سالو

فاطمه

به نظر من که زودتر از مادرت فاصله بگیر. سورملینا جان من رمز رو فراکئش کردم . میشه باز بفرستین؟

تارلا

منم می گم از مادرت دور شو. یه جایی رو رهن کنید خوب.

نسرین

همین فردا برو از اونجاااا این خانم شوهرتو خسته میکنه بعدشم همه این کارها بعدا برات سرکوفت میشه هرچند همسرت ادم خوبی باشه

شیرین

سلام عزیزم وقتی داستان زندگیت خوندم خیلی متعجب شدم به نظر من بهتره از خونه پدریت خیلی زود بریدحداقل میتونید به پولی که پس انداز کردید یه جارو رهن کامل کنید.از قدیم گفتن دوری ودوستی اینجوری هم احترام مادرت میتونی داشته باشی هم از فروپاشی زندگیت جلوگیری کنی برات ارزوی خوشبختی دارم