قسمت دوم همفکری با خانم ترانه

 

 

 از دوستان عزیزی که نظر دادند و به حل مشکل من علا قمند بودند تشکر میکنم. در پاسخ به سوال بعضی دوستان که از من توضیحات بیشتر خواسته بودند باید بگم که خیلی وقته من سعی کردم با خودم کنار بیام که شاید مشکل ما مربوط به تفاوت های فردی و یا نوع تربیت و زمینه خانوادگی و یا سلیقه و حتی مسایل بیولوژیکی مثل درجه گرم مزاجی ما باشه... چیزی که بیشتر از این مساله که کی شروع کننده باشه، من رو آزار می ده، نوع برخورد ایشون با احساسات منه.
همون طور که قبلا اشاره کردم ایشون هر وقت خودش مایل باشه از پیشقدم شدن من استقبال می کنه. گفتم که حتی یاد گرفته با علایم غیرمستقیم علاقه مندی خودش رو ابراز کنه و حتی اگه این علامت دهی بی جواب بمونه، بداخلاق و بهانه گیر میشه.
اما اگه خودش نخواد با سردی و خشونت یا شوخی و مسخره بازی منو به راحتی دست رد به سینه من می زنه .توی این جور مواقع حتی اگه دستش رو هم بگیرم دستش رو پس می کشه. وقتی خودش میل به صکص نداشته باشه حتی ابراز محبت های ساده من رو هم به چشم یه درخواست صکث می بینه و ممکنه مثلا من یه بوسه ساده محبت آمیز به گونه ش بزنم و اون خیلی راحت بگه نه امشب حال ندارم!
ویا مثلا شوخی شوخی بره عقب و با خنده بگه وای خدایا چیکار کنم بازم اومد سراغم!
بارها به ایشون گفتم که اولا همیشه فکر نکن هر وقت من میام طرفت توقع  رابطه دارم.شاید گاهی توقع یک محبت ساده از طرف تو یا یک صمیمیت دو نفره ساده داشته باشم یاحتی بدون هیچ توقعی فقط بخوام محبتم رو به شما ابراز کنم.  همچنین فکر نکن که همیشه باید یه رابطه کامل داشته باشیم. می توه با 4 تا بوسه و نوازش و ابراز عشق تموم بشه. همینطور گفتم که اگر هم این طور تصوری داشتی و دیدی حوصله نداری کافیه یه  ثانیه منو بغل کنی و با یه بوسه عاشقانه بگی عزیزم من امشب خیلی خسته م اشکالی نداره رابطه نداشته باشیم؟
من اصلا آدم پرتوقعی نیستم و اصلا انتظار ندارم ایشون همیشه به میل من رفتار کنه. همون طور که گفتم نوع برخورد و در نظر گرفتن احساساتم برام مهم تره.  
من خودم بارها پیش اومده که خسته بودم و حوصله نداشتم اما صرف اینکه دیدم ایشون تمایل نشون داده رفته م طرفش و به ابراز تمایلش جواب مثبت داده م. چی می شد اگه اون هم کمی فقط کمی بیشتر رعایت احساسات من رو می کرد؟
واما در جواب سوالاتی که دوست عزیزم فاطمه پرسیده بودند، صرف نظر از شروع ایشون در ادامه خیلی اکتیو عمل می  کنند و دنبال تجربه های جدید و هیجان هستند. و بیشتر اوقاتی که رابطه با تمایل ایشون شروع میشه برای من هم تلاش زیادی می کنند. (در غیر این صورت البته که نه)
در واقع من بیشتردرباره ارضای روحی مشکل دارم تا جسمی. یعنی فکر می کنم هنورز از بعد روحی مساله عبور نکرده م تا بخواد بعد جسمی ش برام پررنگ بشه. گاهی فکر می کنم اگه حس زناگیم ارضا می شد و از نظر روحی اشباع می شدم شاید می تونستم به بعد جسمی به عنوان یک مساله تجملی نگاه کنم که به داشتن دیر به دیرش هم راضی باشم. البته فقط شاید...
در رابطه با مساله کدورت های پنهان که دوستان مطرح کردند باید بگم خوب شاید مسایلی باشه. حقیقت اینه که از بین صحبت های ایشون من اینطور برداشت می کنم که ایشون قبل از ازدواج که من رو دیده و عاشقم شده بود به واسطه داشتن یه سری خصوصیات من بوده که ایشون خیلی می پسندیدند...  اما در عین حال به گفته خودشون از وجود یک سری خصوصیات من هم که کاملا بر خلاف میلشون بوده آگاه بودند؛ اما ظاهرا کفه عشق سنگینی کرده بوده و ایشون اینطور خودش رو توجیه می کنه که بعدا اون خصوصیات رو مطابق میل خودم تغییر می دم و عوض می کنم. البته اینا رو هیچوقت به صراحت نگفته ها... خودم اینطور استنباط می کنم.
خوب من بارها از ایشون پرسیده م آیا ایشون فکر می کنه خودش یه انسان کامله؟ ایا فکر می کنه همه خصوصیاتش مطابق میل منه؟
ایشون خیلی دوست داره من مطابق میل ایشون باشم همیشه. چه در مورد مسایل زناشویی، چه مسایل فردی وچه ویژگی های شخصیتی. البته هرگز در این زمینه من رو در فشار نذاشته ها... ولی خوب این باعث می شه گاهی فکر کنم نکنه داره از مسایل زناشویی به عنوان ابزار کنترل من استفاده می کنه.
شاید وقتی هم اتاق خوابم رو جدا کردم به همین فکر کرد م که خواستم این ابزار کنترل رو با و بی نیاز خودم نشون دادن از دستش بگیرم. 
البته نمی دونم شاید هم اشتباه می کنم و همه این ها تصورات منه.
در واقع می تونم بگم اصلا از مشکل ایشون مطمءن نیست که چرا این رفتار رو می کنه. اما مشکل خودم رو و دلیل درد کشیدن
خودم رو خبر دارم و اون نوع برخورد ایشون با احساسات منه
می خوام کاری بکنم که کمتر درد بکشم. نمی تونم بی تفاوت بشم وگرنه مدت ها قبل این کار رو کرده بودم. به بی وفایی و رابطه خارج از چارچوب ازدواج هم اصلا حتی فکر نمی کنم.
اگه دوستان می تونستند یه راهکار عملی موثر به من ارایه کنند که کمی این وضعیت تعدیل بشه یا از تجربیات مشابه خودشون بگن خیلی خیلی ممنون میشم
امیدوارم با توضیحاتی که داده م بیشترر تونسته باشد من رو درک کنید.
از همدردی شما صمیمانه سپاسگزارم.

 

/ 51 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Shahrzad

پس حتی شده از همین امروز با یک دید جدید به ماجرا نگاه کنید : دوستش داشته باشید ؛ این بار بیشتر از همیشه ؛ چون می دونید که مشکل داره و میخواید کمکش کیند :) اولین و مهم ترین قدم : یک جوری که غرورتون هم آسیب نبینه دوباره با هم بخوابید ( مثلا ترس از تنهایی یا تاریکی رو بهانه کنید..یا یهو نصفه شب برید پیشش و بگید خواب بد دیدید و ترسیدید .. یا هر روش غیر مستقیم دیگه ای که میشه پیاده کرد تا دوباره کنار هم بخوابید) یکم براش دختر کوچولو بشید و شادی و شیطنت و شلوغی دختر بچه های چهار پنج ساله رو به خونه تون بیارید . درسته که من از شخصیت شوهر شما و حتی خود شما چیز زیادی نمی دونم اما اینو خوب می دونم که ما آدم بزرگا همه مون یه کودک درون داریم و اگر به موقع و بجا ازش استفاده کنیم می تونم بگم معجزه می کنه :) کمترین اثرش اینه که روحیه و احساساتمون شارژ میشه و هم اینکه برای طرف مقابلمون جذابیت ایجاد می کنه . شاید بگید این اصلا ربطی به مسائل زناشویی نداره . حق با شماست . ربط مستقیمی نداره . اما شادی همیشه باعث آرامش و احساس امنیت میشه . و هم شما هم ایشون الان به آرامش و امنیت روحی خیلی احتیاج دارید . باید زمان بگذره تا

گلی

قربونت توی یکی قبلی هم براتون نوشتم. همسر منم شبیه همسر شما رفتار میکنه بنظر من این جور مردا هوش احساسیشون کمتر از غرورشونه. منم جدا می خوابم البته بیشتر بخاطر صدای خر و پف ایشون که واقعا خواب رو از من میگیره. برای من که اینطور بوده هرچی هم که به صورت مستقیم نیازهامو گفتم اصلا انگار به دیوار گفتم و حتی گاهی احساس میکنم مخصوصا بدجنسی هم میکنه. منم سالهای اول زندگیم سر این موضوع خیلی اذیت شدم و گاهی احساس گناه هم میکردم. واقعا راهکاری برات ندارم و فقط احساس هم دردی میکنم ولی بعنئان آدم با تجربه تر بگم تو این مدل زندگیهایی مثل ما مسئله صکس خیلی نقش مهمی نداره این روزا با تبلیغات و باز تر شدن فضا رو این مسئله خیلی حساس شدن ولی شما سعی کن به چیزای مثبت زندگیت که کم هم نیستن بیشتر بها بدی تا حست بهتر بشه. اینقدر گیر نباش. حروف مجازم داره تموم میشه تو یه صفه دیگه براتون مینویسم

گلی

یه نمونه مشابه برات بگم مثلا من اون اوایل تو آسانسور تنم رو یکم میچسبوندم به تن شوهرم وقتی تنها بودیم میگفت آی برام چه نقشه ای داری من وقتشو ندارم آ!!! دقیقا دریغ از یه بوسه محبت آمیز یا باید یه بوسه به صکس منجر می شد یا اصلا هیچی. کاری که من کردم البته صبر بود و هست ولی هر وقت نیاز داشتم رفتم سراغش که البته به خاطر رفتاراش روز به روز سردتر شدم. اگر هم بگم که گاهی که اون می آد سراغتون شما هم متقابلا گاهی امتناع کنین که برای من نتیجش این بوده که ایشون هم سردتر خواهد شد. جالبه که این مدل مردا اصلا هم دچار ناتوانی جنسی نیستن یعنی در مورد من که اینطوره در مورد شما هم مطوئنم بنظر من فقط مسئله غرور و از خودراضی بودن بیجاست. من کلاسای خوشناسی و سکسولو.ی رفتم باید شوهرم میرفت البته به هوای اینکه من مشکا دارم پیش مشاور رفتیم ولی ایشون ادامه نداد. بهر حال الان که بیش از یه دهه از ازدواجم میگذره میبینم مسئله به اون شدتی هم که من فکر میکردم مهم نبوده. شما با آرامش و طنز گاهی بهش یادآوری کن وظایف شوهریشو درست به جا نمی آره

رها

من متاهلم و یه جورایی البته نه به این شدت همین مشکل رو داشتم چون با توجه به حرفایی که با بقیه میزدم متوجه شدم رابطه من و همسرم کمتر از حد معموله و این منو ناراحت کرد ولی سعی کردم بیشتر به خودم برسم توی رابطه از شوهرم تعریف کنم و در ضمن با شوهرم شوخی میکردم و در اصل یه جورایی تحریکش میکردم و به روی خودم نمی آوردم حتی اگر مایل به این کار هم بودم امتناع می کردم و میگفتم حوصله داریا چرا فکر میکنی هر وقت باهات شوخی میکنم باید رابطه داشته باشیم و.....فردا خواهش می کنم فردا (البته با لحن زنانه و ملتمس آمیز) البته هیچوقت جات رو از همسرت جدا نکن حتی موقع قهر حالا هم به بهانه ترس یا خواب بد دیدن یا احساس بدی که از تنهایی داری دوباره بهش نزدیک شو

هانيه

عزيزم به نظرم شما حساس شدي و روي اين مسئله زيادي داري زووم ميكني. ميتوني برنامه هيا مشتركتو خارج از منزل زياد كني كه برچسب نخوري كه واسه سكس داري محبت ميكني يا هر چي.

حسنيه

سلام حرفاي رها خيلي خوب و قشنگ بود ميدونين وقتي از شوهرتون جدا خوابيدين مورد غضب خدا هستين؟ يك سري پاداش هاي آميزش با زنان رو پيدا كنيد و با تعجب براي همسرتون بخونيد. ضمن اينكه طبق روايات بهترين زنان متواضعترين و مطيع ترين شون هستند. لينكهاي زير واقعا عاليه و به كل زندگي تون كمك ميكنه وقتي روحيات مرد رو بشناسيد ميدونين چجوري باهاش برخورد كنيد: http://www.askdin.com/thread15274.html http://www.askdin.com/thread19217.html http://www.askdin.com/thread14393.html http://www.askdin.com/thread19201.html موفق باشيد

Shahrzad

مثل اینکه کامنتهای من ناقص رسیده :p با کمک سورملینای عزیز سعی می کنم دوباره بفرستم و تصحیحش کنم :)

Shahrzad

در ادامه کامنت اولم : همه اینا فقط دو تا چیز رو نشون میده : 1- شخص شما در مورد این مشکل هیچ نقص و تقصیری ندارید و کاملا با اعتماد به نفس و آرامش سعی کنید بخش بزرگی از جریحه دار شدن احساسی تون رو -که به احساس درونی خودتون نسبت به خودتون برمی گرده رو - مرهم بزارید و جبران کنید. 2- شوهرتون همونطور که خودتون هم قبلا اشاره کردید در بقیه ی زمینه های زندگی همسر خوب و مقبولی برای شماست و در این یک مورد هم قصد و عمدی در کارش نیست و خیلی ناخودآگاه و غیر عامدانه داره باعث جریحه دار شدن احساسات شما میشه . پس حتی شده از همین امروز با یک دید جدید به ماجرا نگاه کنید : دوستش داشته باشید ؛ این بار بیشتر از همیشه ؛ چون می دونید که مشکل داره و میخواید کمکش کیند :) اولین و مهم ترین قدم : (کامنت بعد)

Shahrzad

(ادامه و تصحیح کامنت دوم) : کمترین اثرش اینه که روحیه و احساساتمون شارژ میشه و هم اینکه برای طرف مقابلمون جذابیت ایجاد می کنه. شاید بگید این اصلا ربطی به مسائل زناشویی نداره. حق با شماست. ربط مستقیمی نداره. اما شادی همیشه باعث آرامش و احساس امنیت میشه . و هم شما، هم ایشون الان به آرامش و امنیت روحی خیلی خیلی احتیاج دارید . باید زمان بگذره تا همدیگه رو پیدا کنید و درک بهتری بینتون به وجود بیاد. پس اصلا عجله نکنید . باید خیلی ظریف و آروم پیش برید . مخصوصا اگر همسرتون به هر دلیلی حاضر به روانکاوی و مشاوره نیست این شمایید که باید خوبش کنید :) پس از صبوری و مهربونی و لطافتتون بیشترین استفاده رو ببرید . عروسک های بامزه و کوچولو بخرید . تو خونه موهاتونو خرگوشی ببندید و رنگای شاد بپوشید و وقتی همسرتون خونه ست با هم کارتون تماشا کنید . به حرفام نخندید! ;) این کارا اول واسه خودتون جذاب و شادی بخشه بعد هم واسه همسرتون.

Shahrzad

به موقعش هم کدبانو باشید . شام مورد علاقه شو بپزید و میز بچینید . گل بزارید و شمع روشن کنید . به وقتش هم سک سی و جذاب باشید . لباسا و آرایشای اغوا کننده رو بزارید برای شب هاتون . ولی ... اگر مثل قبل یا دعوت از طرف شما باشه یا به سیگنال های غیر مستقمیش جواب بدید ممکنه اوضاع هم الان و هم در آینده خوب پیش نره . پس از همین حالا روش رو عوض کنید . این بار "شما غیرمستقیم" پالس بفرستید و دلبری کنید اما ظاهرا خونسرد و عادی باشید .. اونقدر دلبری کنید تا از خود بیخود بشه و به طرفتون بیاد . یکم طول میکشه تا همه چیز روی روال بیفته اما نتیجه لذت بخشی داره . پس اول شادی رو به خونه بیارید .. بعد آرامش و امنیت روحی رو .. بعد دلبری کنید و ناز بریزید :) در کنار همه ی اینا بهش غرور و اعتماد به نفس بدید و از خوبی هاش در هر زمینه ای تعریف کنید. مجموع این شرایط که باشه مرد شما نه نیازی به مشاوره داره نه دارو درمانی و نه روانکاوی . اونقدر احساس شادی و امنیت و عشق بهش دادید که برای به اوج رسیدن و لذت بردن از همچین زنی قطعا ثانیه شماری می کنه :)