همفکری برای مشکل باران

سلام دوستان

اسم من باران هستم و 37 سالمه - 13 ساله با همسرم ازدواج کردم و اون هم 41 سالش هست. دوتا بچه داریم و هر دومون هم مهندس هستیم و تقریبا همیشه هم هر دو کار میکردیم .

از اول ازدواجمون ما خیلی سختی کشیدیم و عروسی مزخرفی گرفتیم که فقط یک جشن بود و من از طلا و آینه شمعدون و خرید عروسی و آرایشگاه درست و حسابی و هر چی که بگین گذشتم که همسرم سربازه و پول نداره و مادر و پدرش هم با اینکه پول داشتن یک ریال خرج نکردند . مشکلات مالی زیادی در اول زندگی داشتیم که با کار کردن بیش از حد هر دومون یک مقدار کم شد بعد بچه هامون به دنیا اومدن که هر دوشون مشکلات جسمی و روحی زیادی داشتند و ما به شدت درگیر حل مشکلات اینا بودیم . مشکلاتی مثل عفونت گوش برای مدت زیاد  ، عفونت ادراری ، تنبلی چشم و از همه بدتر مشکل ناسازگاری یکی از بچه هام که سالها باهاش درگیر بودیم و انقدر دکتر و روانشناس و هر کسی که میشد بردیمش تا الان یک مقدار زیادی بهتر شده .

یک کمی داشت زندگیمون به ثبات میرسید که من با مساله جدیدی مواجه شدم .

خب از اول زندگیمون ، من و همسرم آدمهای پر حرارتی نبودیم . در این 13 ساله من یادم نمیاد که همسرم منو بدون لباس یا حتی با لباس زیر دیده باشه . حتی وقتی دارم لباس عوض میکنم اون نگاهم نمیکنه . روابطمون منحصر هست به توی تخت ، در تاریکی مطلق ، با چشمان بسته همسرم در تمامی مراحل ، کاملا صامت و با یک الگوریتم کاملا مشخص که در این سالها هیچوقت عوض نشده . من یک تربیت عجیب و غریبی داشتم طوری که تا الان با مادر و یا خواهرهام در این موارد صحبت نکردم . سر میز نهار با همکارها که بودیم اونها چیزهایی میگفتن که من حس میکردم ما خیلی سردیم اما خب بازم فکر میکردم این خیلی بی شخصیتیه که من بخوام در مورد تنوع یا مسائل دیگه زناشوئیمون به همسرم چیزی بگم . چند بار سعی کردم تنوعی توی قضیه بدم که با سردی هر چه تمامتر همسرم رو به رو شدم و خودم رو باختم که دیگه از این غلطها نکنم . به هر حال داشتم با این موضوع کنار میومدم مخصوصا که با اینکه خانواده خیلی مذهبی و پوشیده ای نیستیم  اما به حدی من برای خودم محدودیت گذاشته بودم که واقعا همسرم اولین و تنها مردی هست که من به عمرم بوسیدم دیگه خودتون برین تا آخرش !

به هر حال یک شب من رفته بودم خوابیده بودم و همسرم توی هال داشت تلویزیون میدید که من بی هوا خواستم برم توی آشپزخونه آب بخورم که دیدم داره یک شبکه غیر اخلاقی نگاه میکنه که یک مقدار هم خودشو جمع و جور کرد . من با خودم گفتم احتمالا این قضیه عادیه و به روی خودم نیاوردم . گذشت تا چند وقت دیگه که صبح بچه ها رفته بودن مدرسه و من به همسرم گفتم حالم خوب نیست و دیر میرم سر کار و رفتم توی تخت خوابیدم فکر کردم اون هم رفته سر کار و بعد از یک مدت بلند شدم رفتم توی هال که صحنه بدی دیدم . باز اون شبکه ها روشن بود و همسرم.... منو که دید هول شد و حالا نمیدونست لباسش رو درست کنه ، تلویزیون رو خاموش کنه و افتضاح شد . منهم سریع برگشتم توی اتاق و یک کم نشستم و چند دقیقه بعد رفتم بیرون و به روی خودم نیاوردم .

چند روز گذشت و من توی دلم مثل سیر و سرکه میجوشید و حالم بد بود از این صحنه ای که دیدم تا یک شب همسرم خواست که رابطه داشته باشیم که من اونجا ترکیدم و گفتم دیگه سمت من نیا اصلا نمیتونم تو روقبول کنم . گفت چرا ؟ گفتم تو تا حالا منو نگاه نکردی بعد میزنی یک کانال کذایی و اونو نگاه میکنی ؟ چند بار ازت پرسیدم کار خاصی هست بخوای برات بکنم ؟ و تو هر بار گفتی نه هیچی نمیخوام . گفت نه دیگه زن و شوهرها بعد از یک مدت برای هم عادی میشن و بد نیست یک همچین گریزی بزنن . گفتم حالا تو 5 بار منو نگاه کن بعد برات عادی بشم . تو الان نمیدونی من چه شکلی هستم یکهو برات عادی شدم ؟ دیگه طرف من نیا و تا یک مدتی نگذاشتم به من نزدیک بشه تا یک روز صبح که اومد و گفت بخوای و نخوایی باید ارتباط داشته باشیم و من هم زیاد سخت نگرفتم و گفتم حتما حالا که فهمیده من از نوع ارتباطمون بدم میاد شرایط رو عوض میکنه . شاید یکی دوباری هم یک کم فرق کرد اما دوباره برگشت به حالت اولیه و باز همون آش و همون کاسه .

من هم که میدیدم الان خیلی شانس داشته باشیم ماهی سه بار ارتباط داریم حالا من چیزی بگم همون هم قطع میشه بیخیال شدم و به همون روال گذروندم ولی همیشه احساس میکردم که داره بهم توهین میشه  . 

تا اینکه یک مشکلی برای یکی از بچه هام بوجود اومد و ما شروع کردیم به رفتن پیش مشاور یکی دو جلسه که رفتیم مشاور به من گفت تو خودت افسرده تر از اونی که بخوای برای کسی کاری بکنی اول بیا خودتو درمان کنم و شروع کرد به روانکاوی من . راستی یادم رفت بگم که الان  10 ساله که مرتب داروی افسردگی میخورم . افسردگیم بعد از ازدواجم شروع شد و هی بگیر و نگیر داشت تا تولد بچه ام که افسردگی بعد از زایمان گرفتم به وضع خیلی بدی و دارو با دوز بالا میخوردم اما الان هم هنوز ادامه داره .

خلاصه مشاور عزیز باعث شد که تمام مشکلاتی که من مثل یک غده چرکی درون بدن خودم نگه داشته بودم نیشتر بخوره و بریزه بیرون و حال و روز بسیار بدی برام بوجود بیاد . وقتی در مورد روابطمون باهاش حرف زدم متوجه شدم که تعجب کرده هر چند سعی کرد خیلی نشون نده . بعد به همسرم گفت تو چرا تمام مدت چشمات رو میبندی ؟ همسرم گفت آخه ارتباط به این کثیفی (!) دیدن داره ؟ و خیلی حرفهای دیگه که منو بیشتر به هم ریخت و باعث شد 5 ماه همسرم رو بایکوت کنم . اگه فکر میکنید همسرم مشکلی با این قضیه داشت اشتباه میکید و یکی دوبار که باهاش حرف زدم گفت خب معلومه که ناراحتم این نوع ارتباط باید بین زن و شوهر باشه و اگه نباشه بده و من بیشتر از پیش فهمیدم که این قضیه فقط براش یک انجام وظیفه است و هیچ تمایلی نسبت بهش نداره .

خب من حالا در آستانه این سن، به شدت دچار افسردگی شدم که در عمرم برای هیچ کس جذابیت نداشتم . یک رابطه گرم رو توی زندگیم تجربه نکردم و نخواهم کرد . اسمشه که همسر دارم اما همسرم نه هیچوقت در زندگیش بیشتر از من پول درآورده ، نه اسم و عنوان بالاتری از من در محل کارش داره ، نه آدم گرمیه و خلاصه من به هیچ وجه توی زندگیم از این همسر راضی نشدم.

بعد از چندین ماه پیش مشاور رفتن، مشاورم به این نتیجه رسیده که اگه کلی دارو و غیره به خورد همسرم بدم بازم یک مرد نرمال نخواهد شد . نگویید که جدا شو که نمیتونم دوتا بچه هام رو تو وضعیت طلاق ببینم گرچه اگه خودم تنها بودم حتما این کارو میکردم . نگویید که خیانت کن که من اگه آدمش بودم اون وقت که مجرد بودم یک مینیمم رابطه با یک نفر رو تجربه میکردم .

راستی همسرم قبل از ازدواج بسیار هات به نظر میرسید . وقتی تازه با هم آشنا شده بودم تا یک چند ثانیه با هم تنها میشدیم میپرید و منو بغل میکرد و میبوسید و لمسم میکرد اما به محض اینکه ازدواج کردیم و رفتیم تو یک خونه اینی شدیم که الان هستیم . راستی ازدواجمون هم سنتی بود و به هم معرفی شدیم من عرضه دوست پسر گرفتن هم نداشتم که بخوام خودم با کسی آشنا بشم .

فکر میکنین راهی به غیر از اینهایی که ما امتحان کردیم هست یا اینکه خودمو کاملا از دست رفته بدونم ؟

 

/ 110 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یه بنده خدا

اینکه بخاطر بچه هاتون طلاق نمیگیرید نشانه ایثارگری شماست ولی مشکل شما مشابه مسئله دختر عموی من هست(شوهر دخترعموی من قبل از ازدواج با دخترعموی من, با دختر دیگه ای قبلا ازدواج کرده بود و اون خانوم بعد چند ماه در حالیکه دختر بوده ازش طلاق میگیره این آقا یکبار هم با زن اولش نزدیکی نکرده بوده) شبکه آموزش یکبار برنامه ای اینچنین داشت دکتره میگفت که اول باید مشخص بشه شوهرتون مشکل جسمی نداره بعد در مورد این مشکل فقط سکسولوژی میتونه اظهار نظر کنه آها راستی دیدن فیلم پورن یا مشابه آن اعتیاد آوره(این مطلب رو در یک مقاله روانپزشکی خوندم)

مادرانه

سلام عزیزم شوهرتون ممکنه موقعه فیلم دیدن خود ارضایی میکنه و این کار رو از بلوغش انجام میداده که درمانش خیلی سخته ولی اگه خودش بخواد درمان میشه وگرنه پیش دکتر طب سنتی آگاه برو تا مزاجشو مشخص کنه و دارو گیاهی بده داروهای شیمیایی هم واست خوب نیست با داروهای گیاهی و عبادت به آرامش برس جونم هر دو تون سرد مزاجین اگ هرابطه با کسی نداره امید داشته باش مشکلش حل میشه باید قوی وصبور باشی

مادرانه

ضمنا ممکنه دلیل دیگش تغییر نقشها تو زندگیتونه وقتی مردی محتاج خرجی زنش بشه کمی سرخورده میشه و افسردگی میگیره و نسبت به زنش حالت بدی داره اونو با احساس زنانه نمیبینه نقش مردانه رو به خودش بده وازش تعریف کن بهش افتخار کن بزار نون آور اون باشه تو هم اگه درآمد داری بده اون خرج خونه کنه مدیریت کنه شاید تاثیر بگذاره

alma

باران جان عزیزم من تمام کامنتها رو خوندم، ولی دوستان اکثرا بیراهه رفتن و شما رو مقصر دونستن، به نظرم شوهرت مشکل جسمانی نداره و از سکس هم بیزار نیست ،اگه دوست نداشت که فیلم نگاه نمیکرد، منتها از انجام این عمل با تو بیزاره... در حدی که این کار رو با تو کثیف میدونه و وقتی هم مجبور میشه چشمهاشو میبنده تا هم تو رو نبینه و هم با یادآوری چیزایی که دیده تحریک بشه، منظورم این نیست که شما مشکل داری نه ، بلکه منظورم اینه که شوهرت دچار یک بیماری روحی و روانیه نه جنسی ، و سکس با شما براش در حد سکس با محارم بد هستش...باید به یه روانپزشک مراجعه کنید همین که باهاتون همکاری میکنه و میاد میتونه نکته خوبی باشه...امیدوارم مشکلت به زودی حل بشه[لبخند]

لیلی

باران جان ایمیل کردم برات

مهرداد

salam emaileton ro bedid baraton email mizanam lotfan behem email bezanid mr.rad123@gmail.com to emaileton moshkeleton ro mokhtasar benevisid

شیما

یه مشاور خیلی خوب سراغ دارم. فکر می کنم درصد زیادی از مشکلتو می تونه حل کنه چون کیس های مشابه رفتن پیشش و جواب گرفتن... ایمیلمو میذارم برای سورملینای عزیز برات بفرسته. بهم ایمیل بزن تلفن و آدرسشو برات بفرستم. تو خیلی از راه ها رو هنوز نرفتی...نا امید نباش

مهسا

سوال من اینه که آیا خودت حس عاشقانه ای بهش داری،یعنی صرفنظر از اینکه سعی می کنی زن خوب و ایده الی باشی اشتیاقی خاصی براش داری؟طوری که فکر کنی از بین همه مردهای دنیا فقط اونو می خوای؟من فکر می کنم این موضوع دو طرفه است و البته خییییلی فراوون در بین همسران ایرانی

آذین

شوهرت بیمار تو چرا به خودت گرفتی چرا همش باید زن ها دنبال مشکلات زندگیشون باشن چرا مرد ها دست و دلشون نمی لرزه برای از دست دادن زن هاشون خانم ها اینقدر لی لی به لا لای شوهر تون نگذارید مرد های بی جنبه فکر می کنن کی هستن توهم می زنن آخرش هم می رن با یکی دیگه

مطمئنید سرش جایی دیگه گرم نیست؟ از اول که آدم سردی نبوده به فیلمهای آنچنانی هم علاقه داره پس مشکلش ارتباط با شما است. یک روانپزشک سکسولوزیست می تونه به شما کمک کنه.