توضیحات مجدد سعیده

قبل از هر چیزی باید بگم من خاک زیر پای همه ی دوستانم که با همه ی وجودم اظهار نظر دوستانشونو درک کردم. و صورت ماهتونو از دور میبوسم!!

قصدم از این سبک حرف زدن اصلا چاپلوسی نبود !نیست! نخواهد بود!! (ممنون از شباهنگ عزیز که بیشتر از همه درکم کرد)من فقط قصدم این بود از تفاوت ها اونجور که هست بگم.من نمیگم معلمی و لیسانس ته موفقیته. ابدا ابدا ابدا.

ودر خونواده ما کمترین مدرک بخدا لیسانس!! خواهشا حرفامو بد برداشت نکنین.

من گفتم بازم میگم من با همه ی وجودم و بی منت مدیون محبتای شوهرمم.قصدم از تعاریف , تمجید خودم نبود!! من و همسرم از لحاظ قیافه هم سطحیم.و شوهرم توو خونواده ی ما از نظر متانت و وقار و پشتکار و مهربونی زبانزده!! مامان و بابام عاشقشن!!

می دونم.خودمم اشکال بزرگ رو در درجه اول این می دونم که شوهرم هیچ وقت خیلی دوست نداشت منو زیاد ببره اونجا و این باعث شد که پیوند عاطفی اونجوری که باید ایجاد می شد نشد!! من گاهی صبح زنگ میزدم به مادر شوهرم که مامان امروز غذا درست نکن دم ظهر میام دنبالت همسر بیاد ببینه خونه ی مایی شاد میشه و باور کنین بار ها این کارو میکردم!!من نخواستم رو محبت قیمت بزارم.بی انصاف نباشین من قصدم از دادن شهریه به خواهر شوهرم این بود که روزای دانشجویی و بیکاری خودمو بیاد آوردم و دلم سوخت حتی اول خواستم خودم بدم بهش و بگم هر وقت سرکار رفتی بده بهم تا خجالت نکشه اما بعدش حس کردم شاید بعد ها برخوردایی پیش بیاد حس کنه چون پول دادم میخوام منت بزارم و سوءتفاهم ایجاد بشه دادم که همسر بده بهش.

گفتم بازم  میگم من اونجا طور خاصی برخورد نمیکنم اما خوب وقتی میرم مادر شوهرم دمقه  بشکن بالا که نمی تونم بزنم!!! دوستای گلم من با همکارام که تحصیلاتشون حتی ازم بالاتره یا وستام مشکلی ندارم.تو هیچ رابطه ای مشکل ندارم.اما این رابطه برام عجیبه.هر کار میکنم جواب نمیگیرم!!بخدا خودمم موندم!! مریم جان تارا جن و الباقی دوستان  بخدا حتی ذره ای ناراحت نشدم از حرفاتون  وقصدم تمجید نیست اما بابا من به هر جهت یکی هم سطح پسرشونم نباید انتظار احترام داشته باشم.من مثل دخترشم بعد میبرتم سفر یک کلمه باهام حرف نمیزنه!!؟؟؟واقعا این که بشقاب برای منو شوهرم نیاورد رو شما بودین تحمل میکردین!! خواهشا نظر های عجیب غریب ندین که فکر میکنم مملکت گل و بلبله پس من کلاغ سیاه اینجا چیکار میکنم!! رفتارشون خطا بود اونروز  در غیر این صورت من که حرفی نزدم اونروز خود شوهرم از برخورداشون گله مند بود نسبت به من!!

بحث اینه نیست/ با همه ی تفاسیر هدفم از گفتن همه ی توضیحات این بود که شما به تفاوت فرهنگی پی ببرید نه که بگم من فرهیخته ام و اونا هیچ.

اصلا فرض کنین من بی سواد اونا باسواد اما این تفاوتا بینمون هست.منم بیکار و الاف.

با این اتفاقاتی که افتاده و این دید های اشتباه 2 طرفه بهتره که بوجود اومده.نمیدونم تا حالا شده هر چی محبت میکنین چشمو نگیره؟؟ تارا جان شده؟ مریم جان شده؟ثمین جان نمیشه همه اعضا  خونواده هم نظر باشن؟ چرا نمیشه؟وقتی خودشون میشینن و ما رو نقد می کنن و اصلا از من توضیحات نمی خوان چرا نباید همه به یک نظر واحد برسن که شما میگی نمیشه همه خطا کنن حتما تو اشتبا رفتار کردی!!!

سحر جانم من نگفتم خواستگار دارم.به به چه چه!! چقد مفتخرم!! منظورم این بود بگم دوستان من ادم ژولی و  در همی نیستم. دیگه نمی دونم چطو توضیح بدم که منظورمو بگیرین.  ای وای بر من .دوستی گفت  خونواده همسرتو محصلات تصور می کنی!!  بابا من دانش آموزامو دوستم تصور می کنم چطو می تونم خونواده شوهرمو دانش آموز تصور کنن مگه نگفتن من و دانش آموزام عاشق همیم!! بچه ها حس می کنم واقعا خل شدم از نظرات بعضیا!!  دارم رو نظرات تک تک تون فکر میکنم. و تصمیم دارم با خوندن اون ها به یه نقطه نظر درست برسمو و با همسرم در میون بزارم حتما خبرتون میکنم .برام دعا کنید.

/ 0 نظر / 10 بازدید