حتی جهنم را....

کنار دیگرانی ایستاده ام که نمیشناسیشان؛ کنار دیگرانی ایستاده‌ای که میشناسمشان، برق خواهنده‌‌ی چشمهایت، کلافگی در بازی با انگشتان کشیده‌ات، تأویل نگاههای کوتاه ، دزدانه و عمیقت ، اشاره‌های لطیف خواستنت، همه را از فضا میربایم و در چنگ میفشارم؛ کنارت نمی آیم «ر»، دارم نفس نفس رایحه‌ی دل انگیز بودنت را به درون سینه‌ام میکشم.

این عشق نیست «ر»، چرا که من صدای کوبه‌های عشق را بردرگاه قلبم، سالهاست میشناسم؛ این دوست داشتن نیست «ر»، چرا که من با جریان زلال و سبز دوست داشتن در رگهایم به خوبی آشنایم.

نمیدانم چیست ،نمیدانم چه اسمی دارد؟

وقتی گرمای شیرین صدایت را میشنوم ، درحالیکه به من نزدیک میشود، وقتی بیت دومِ بیت اول غزلهایم، از دهان تو بیرون میآید، وقتی ناگفته‌ها، در تبادل چشمهایم و چشمهایت، پرده از چهره فرو میکشند؛ زانوهایم میلرزد، عرق سرد، مثل قطره های باران از منفذهای پوستم راه میگیرند، از گرمی کف دستت که بر پشت بازویم میگذاری و آرام در گوشم میخوانی: «هستم!»؛ ابری کوچک به انتظار گامهایم مینشیند، برای پرواز بر فرازِ سپهرِ خلسه.

اینبار تارهای موهای سپید شده ات را در کنار شقیقه ‌ات دیدم، هنگامی که دل آزرده با همان لبخندی که تنها من میشناسم، گفتی:«کی کارهایت تمام میشود؟»

«ر» ، آبشخور سکوتی که ارج میگزاری، عادت نداشتنم است، من عادت ندارم به پشتیبان داشتن، به مورد مهر بی‌دریغ واقع شدن، منی که پشتیبانی میکنم و بی دریغ مهر میورزم، عادت ندارم به کامل بودنی که تا قبل از آمدنت به ناقص بودنش عادت کرده ام!

تو «ر»، مرا به طرز بی‌نقصی میفهمی؛ چطور واژه‌ها را همانند دانه های مروارید به بند بکشم برای توصیف لحظاتی که از واهمه‌ی ذوب شدنِ شمع درونم، قدم قدم از تو فاصله میگیرم؟ میخواهم لذت و شور را برسینه ات بیاویزم. در تجلیِ آرامش اندوهگینانه ات دریافتم: بین لذت با خوشحالی و شور با غوغا، دره دره بریدگیست!

آخرین نیزه‌های مقاوتم را در تن وسوسه هایت فرو میکنم، هراسانم میکند فکر گنجاندن تمام خاطره‌هایم در ساکِ دودی‌ات و شانه به شانه همراهی‌ات برای ابدیت.

«ر»، «لاله ی وحشی» هنوز کارهایش تمام نشده است، اشاره‌ها و نشانه‌هایت را فقط برای مدت اندکی، در صندوقچه قلبت به امانت نگهدار؛ دریچه‌های مجال  را به رویم نبند، بگذار مجال را فقط برای آمدنی دیگر در آغوش بفشارم.

میدانم ، بزرگراههای پیچیده با نخل های سرکشیده‌ی سرسبز و دریای آرام و لاجوردی در انتظارمان است، میدانم .

خواستم بگویم اگر روزی بفهمم یک هفته به زنده ماندنم باقیست، بودن با تو و « ش »، تک انتخابم خواهد بود. خواستم بگویم با تو «ر»، با تو ، حتی جهنم را عاشقانه دوست دارم، حتی جهنم را......

 

 

 

/ 35 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mina

merC azamjan va soormelinaie aziz doroste azam jan hamune [لبخند]

صفا

مرسی سورملینا جونم خیلی محبت داری واقعا کامنتهای دوستان باعث دلگرمیه [ماچ][ماچ]

صفا

به حالت غبطه خوردم عزیزم به خاطر داشتن "ر" و "ش" تواین دنیایی که فاصله ها هر روز بیشتر و بیشتر میشه . مهر بی دریغ یک کالای نایابه و فهمیدن دیگری غیر ممکن

تارلا

وای! چه بد که واقعیت عینی نداره! هرچند اون حس آدم رو میکشه ولی مابرا این حس میمیریم! فطری هس دیگه. کاریشم نمیشه کرد. من واقعیت ها رو دوس دارم هر چند که خیالات شاعرانه، امیدی هست برای واقعیت زیبا.

اعظم

مینا [ماچ] پست جدید از داستان مهدی ونکی نمیزارین؟؟؟[رویا][گل]

parham

خانم زند امیدوارم ناراحت نشید اما به نظرم این نوشته های عاشقانه و زیبا حقیقت دارد نمیدانم شاید شما دوست ندارید ذهن خوانندگان متوجه احساسات واقعی شما شود اما طعم زیبا و پر احساس نوشته های چیزی نیست که از تخیل برآید من به حال ر و ش و بیشتر ر حسادت میکنم.امیدوارم از من نرنجید

طیبه

عالی و پر از حس ناب دوست داشتن دوستتان دارم بسیار[گل]

تنها

خیلی زیبا بود عزیزم....پس این دستور سالاد اولویه چی شد خوشگله؟؟

سميه

عزيزم تو كه اينقدر قشنگ مينويسي چرا كم رنگ. وقتي وبلاگت رو ميخونم چشام درد ميگيره (البته لايتش ميكنم ولي بازم درد ميگيره)

مهتاب سادات

سلام گلم به به چه قالب خوشگلی نمیدونم چرا با این پستت دلم گرفت[ناراحت]