همفکری برای مشکل خانم سارا


با سلام.

سارا هستم یه دختر سی و دو ساله .از زندگیم براتون بگم .تو یه خانواده خیلی آروم بدنیا اومدم خانواده ای که تمام این سالها هیچوقت اعضای خانواده بهم بی احترامی نکردن و من و خواهر وبرادرهام کوچکترین کمبودی از نظر مالی یا احساسی نداشتیم.

خدارو همیشه بخاطر خانواده ام شاکرم.مشکل من خودم هستم .از دوران نوجوانی باتعدادی از دخترای فامیل تقریبا همسن و سال بودیم برای همین همیشه باهم مقایسه میشدیم.از همه نظر درس،لباس و امکانات من اول بودم ولی زیبایی نه.با اینکه ظاهرم خوب بود ولی نسبت به اونا چند امتیاز کم می اوردم و این همیشه اذیتم میکرد.وقتی دیپلم گرفتیم من خودم رو برای دانشگاه آماده کردم و اصلا به ازدواج فکر نکردم ولی بقیه دخترا یکی یکی رفتن.یه دفعه تنها شدم.ولی همش به خودم میگفتم من که فعلا قصدم ازدواج نیست ولی ته دلم بدم نمی اومد شوهر کنم.مامانم هم فکر میکرد که من دانشجو هستم و خواستگارهایی که می اومدن رد میکرد.

بعد از تمام شدن درسم رفتم سر کار.اونجا بود که با یه پسر دوست شدم رابطه خیلی خوبی با هم داشتیم چندسالی با هم بودیم تا یکی از دوستای صمیمی بین ما رو بهم زد.بعد از تموم شدن رابطه ضربه روحی سختی خوردم.کارم رو رها کردم و چندماهی خونه نشین شدم.بعد از اون هم رفتم سر یه کار جدید ولی غصه رفتنش رو همیشه میخوردم و میخورم.


یکی و دوسال بعد از اون اتفاقی با اقایی آشنا شدم که فهمیدم از همسرش جدا شده.اصلا دوستش نداشتم طوریکه یه بار که ایشون رفت پیش پدرم برای خواستگاری با عصبانیت خواستم که ردش کنه.رابطه ام با اون فقط یه احترام متقابل بود.

علیرغم اینکه میدونستم دوستم داره.بعد از دوسال این عشق نصیب من هم شد و من هم عاشقش شدم.ولی انگار قرار نبود زندگی بروفق مرادم باشه .قبلا هم به من میگفت که نمیخواد ایران بمونه ولی بعد از یه مدت این موضوع خیلی جدی شد.اول میگفت که با هم میریم ولی بعد به گفته خودش قوانین مهاجرت سخت شده و دیگه مثل قبل نیست.الان هم میگه که تنها راهی که میتونه بره ازدواج با یه خانمی که اقامت کشورهای خارجی رو داشته باشه..

این دوسال اخیر رابطمون نزدیک و صمیمی شده من باهاش راحتم و تا الان کوچکترین بدی ازش ندیدم.یقین دارم که منو دوست داره ولی ازدواج نه.مشکلم همینه .اینکه انقدر بهش نزدیک شدم که خیلی وقته از بقیه فاصله گرفتم خواستگارهامو رد کردم بدون اینکه بهشون فکر کنم.اگه بره تنهای تنها میشم.تو این سن میترسم دیگه کسی رو پیدا نکنم.

ماههاست زندگی یکنواختی دارم.قبلا خیلی فعال بودم و کلاسهای مختلف میرفتم اما در حال حاضر میگم این آموزشها به دردم نمیخوره.خودم رو با اینترنت سرگرم میکنم درحالیکه دوستهای زمان دبیرستانم همگی ازدواج کردن و با بچه هاشون سرگرمم.خواهش میکنم بهم کمک کنید .ترس از تنها موندن داره منو به مرز جنون میرسونه.از طرفی نمیدونم چطوری جلوی این آقا رو بگیرم و یا اگه رفت چطوری با شخص جدیدی آشنا بشم .یعنی فکر کنم دیگه بلد نیستم با کسی ارتباط داشته باشم.ممنون میشم کمکم کنید .شاید مشکل من از نظر خیلیها بزرگ نباشه ولی همین باعث شده روز به روز خودم رو بیشتر در تنهاییم حبس کنم و خانواده ام رو رنج  بدم...


/ 30 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شهین

سلام من به طور اتفاقی با این سایت آشنا شدم. خواستم بگم خیلی سایت خوبی دارید. در مورد این مشکلم همینو میتونم بگم که منم 27 سالمه و عاشق بچم و اصلا دلم نمیخاد مجرد بمونم. گفتنی ها رو دوستان گفتن. بجز سارا جون منم استفاده کردم. به نظر منم ظاهرا این آقا خارج رو به شما ترجیح دادن. پس بهتره احساستونو الکی خرج نکنید. همیشه شاد باشید.

تارلا

بعشی وقت ها ما مشکل حرف زدن با همدیگه رو داریم. همین ها رو (عینش) رو بهش بگو. و با هم تصمیمی بگیرید که صد درصد عملی می کنید. به خودتون هم یک هفته برا رسیدن به جواب وقت بدین و بعد تصمیم و انتخاب راه و عمل به تصمیم. دل کندن دوباره خیلی سخته. می دونم. اما گذشت زمان کمک بزرگی هست!

شادی

سارا جون چرا نتونی عزیزم؟ عمه من در سن 40 سالگی دوست پسر پیدا کرد و ازدواج گرد اگه بدونی چقدررررررررررررررررررررر خوشبخته الان سن ازدواج بالا رفته تو چرا حس میکنی که سنت بالاست نه عزیزم ما الان خیلی ها را در فامیل داریم که 33 35 ساله هستن و هنوز شوهر نکردن سعی کن به خودت برسی و خوشگل موشگل و تمییز و از همه مهمتر با روحیه بالا و شاداب باشی تا انشاالله بتونی کیس مناسبت را پیدا کنی با همه وجود پی یک کیس باش من بهت قول میدم یک ادم خوب پیدا میکنی. فقط خواهشن اعتماد به نفست را قوی کن چون اعتماد به نفس همه چیزه[ماچ][نیشخند][گل]

سمر

آموزش مسائل زناشویی به زبان ساده را دانلود کنید: http://s3.picofile.com/file/7529694294/amozesh.pdf.html

آسمان

همه چی برمی گرده به اعتماد به نفس. به جان خودم زیبایی قسمتی از قضیه است که خب بی تاثیر نیست ولی دیدم که دخترا معمولی چقدر با انرژی اکتیو و در عین حال با اعتماد به نفس چه همسرای خوبی نصیبشون شده. فقط تا می تونی شاد باش و شادی کن و مطمئن باش اگه از خودت شروع کنی می تونی یه نتیجه خوب بگیری

Sahar

http://www.youtube.com/watch?v=0dNojqJYwZY&noredirect=1 http://www.mardoman.net/family/ifmenwant/ Sara jan lotfan in ha ro negah kon.

مریم

سلام من مریم 32 ساله هستم و مجرد فقط خواستم بهتون بگم ناامیدی و اظطراب فقط مشکل رو پروبال میده بزرگتر بیا به مجردی مثل یه فرصت نگاه کن نه مشکل

الی

اعتماد به نفس تون تقویت کنید

الی

سورمینا جون می خواستم از سلیقه ی قشنگ تون برای انتخاب عکس ها تعریف کنم ...خیلی با سلیقه و دقیق این کار را انجام می دهید .

ونوس

با نظر الی جون موافقم.. در جواب مشکل دوست عزیزمون باید بگم که این آقا به خودش فقط فکر می کنه و صلاحش که اگر اینکارو کنه واسه خودش بهتره پس اگر شما رو دوست داره شما کجای این تصمیم گیری یکطرفه هستی در واقع اثلا نیستی تو فکرش و تصمیمش از میان خواستگارانت یکی رو انتخاب کن تا حالا به خاطر وجود این مرد نتونستی درست به زندگیت نگاه کنی یا خواستگارانت. اگه اونو کنار بذاری میتونی به فرصتهای جدیدت فکر کنی و به نتیجه برسی